کد خبر: 699356 A

​روز‌های پیش از جشن کریسمس شلوغ‌ترین فصل کار برای تولیدکنندگان ماده خوراکی قیمتی است که یکی از اصلی‌ترین مشتریان آن خاندان سلطنتی انگلیس هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان: خاویار بلژیک ماده غذایی بسیار گرانقمیتی است که مشتری اصلی و ثابت آن خاندان سلطنتی انگلیس هستند. در روز‌های باقیمانده تا جشن کریسمس حسابی سر تولیدکنندگان آن شلوغ است و این ایام شلوغ‌ترین روز‌های کاری برای آن‌ها محسوب می‌شود تا جشن سال نو میلادی آماده باشند.

بد نیست بدانید که قیمت هر کلیو از این خاویار مخصوص بلژیک تقریبا چیزی میان ۱۳۰۰ تا ۴۰۰۰ پوند است. شرکت مشهور ویلی وردونک یکی از تولیدکنندگان سرشناسی است که در یک مزرعه ماهی خاویار را پرورش داده و با دقت تمام بر تغذیه آن‌ها نظارت دارد.

مدیر این مجموعه در شعبه شهر موسکرون درباره حرفه خود می‌گوید: ما در تلاش هستیم که تازه‌ترین و با کیفیت‌ترین تخم ماهی خاویار را به مشتری‌های خاص ارائه دهیم و با تولیدکنندگان بزرگی، چون چین و ایتالیا نیز رقابت داریم.

البته ناگفته نماند ملکه انگلیس از رژیم غذایی خاصی برای خود پیروی می‌کند که دارن مک گریدی آشپز سابق کاخ باکینگهام با ۱۵ سال سابقه در دربار انگلیس درباره منوی غذایی الیزابت دوم توضیحاتی ارائه داد. به گفته این سرآشپز در رژیم غذایی ملکه از برنج، سیب زمینی و ماکارانی خبری نیست و اسم سیر هم اصلا و ابدا در آن جایی ندارد. همچنین تمامی خدمتکاران نیز از مصرف آن محروم هستند تا رایحه ناخوشایندش در فضای قصر نپیچد.

علاقه الیزابت دوم به ورقه‌های نازک گوشت، اما انکار ناپذیر است و خوردن موز هم تنها به صورت قطعه‌های کوچک و با چنگال برای وی لذتبخش است.

انگلیس جهان چین کریسمس موز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر