کد خبر: 695839 A

آمارها نشان می‌دهد؛

آمارها نشان می‌دهد که مردان نسبت به زنان بیشتر در معرض برخورد رعد و برق قرار دارند.

به گزارش ایلنا، طبق اطلاعات خدمات هواشناسی ملی آمریکا، اگرچه شانس برخورد رعد و برق در طول زندگی یک فرد 1 در 13500 است،‌ احتمال برخورد رعد و  برق و مرگ در مردان بیشتر از زنان است.

براساس گزارش «اکوودر»، مردان خطرات و تهدیدات رعد و برق را درک نمی‌کنند و هنگامی که هوا مساعد نیست به کارهای عمومی خود می‌پردازند و کمتر پیش می‌آید که از کار خود دست بکشند و بدین شکل در معرض اصابت رعد و برق قرار می‌گیرند.

آمارها نشان می‌دهد که فعالیت‌های سرگرم‌کننده و تمرینات ورزشی نیمی از حادثه‌های منجر به مرگ ناشی از اصابت رصد و برق را به خود اختصاص داده است.

محققان دانشگاه ایندیانا معتقدند تفاوت میان دو جنس باعث اختلاف در سیستم ریسک در برابر پاداش می شود، سیستمی که برای هزاران سال بخشی مهم از شبکه بیولوژیکی انسان بوده است. ارجحیت زنان در این سیستم تحت حمایت قرار گرفتن و محافظت از کودکان است اما مردان در مقابل برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران ترجیح می‌دهند خود را در برابر پدیده‌هایی خطرناک از قبیل رعد و برق شجاع و قدرتمند نشان دهند.

این خصوصیت به ویژه در میان مردان جوان صدق می کند زیرا بیشتر این افراد تلاش می‌کنند با نشان دادن خصوصیاتی مانند جذابیت، قدرتمندی و سلامتی دیگران را تحت تاثیر قرار دهند که این تلاش گاهی اوقات می تواند آماری 82 درصدی از مرگ و میر ناشی از برخورد رعد و برق در ایالات متحده را به ثبت برساند.

منبع: فارس

رعد و برق زنان کودکان مردان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر