کد خبر: 688202 A

به دنبال برگزاری یک رقابت بین المللی معماری مشهور موسوم به دی‌ای ام در آلمان، ضدزلزله‌ترین ساختمان دنیا که در طراحی و ساخت آن از فناوری تازه‌ای استفاده شده، مشخص شد.

به گزارش ایلنا، شرکت LBR&A Architectos برنده این رقابت است که ساختمان Torre Reforma را برپا کرده است. این ساختمان بلندترین ساختمان در شهر مکزیکوسیتی محسوب می‌شود و ارتفاع آن به ۲۴۶ متر می‌رسد.

انتخاب این ساختمان با بررسی بیش از ۱۰۰۰ برج بلند در دو سال اخیر صورت گرفته است. طراحی ظاهر این ساختمان تفاوتی با دیگر ساختمان‌های عادی ندارد و تنها در یک سوم بالایی آن ظاهر ساختمان شبیه به یک گونیاست.

با ضدزلزله‌ترین آسمان خراش جهان آشنا شوید

بخش پایینی این ساختمان هم به قسمت‌های مختلفی تقسیم شده که می‌توانند کاربری‌های مختلفی داشته باشند. یکی از این بخش‌ها یک باغ کوچک و دیگری یک ساختمان تاریخی است که بازسازی شده و در قالب لابی اصلی آسمان خراش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با ضدزلزله‌ترین آسمان خراش جهان آشنا شوید

ساختمان مذکور استاندارد ال‌ای ای دی را هم به دست آورده که نشان دهنده حداکثر میزان سازگاری آن با محیط زیست و امکان بازیابی و استفاده مجدد از آب باران در درون آن برای تهویه و ... است. در این ساختمان توربین‌های کوچک بادی هم برای کاهش مصرف برق و استفاده از روشی جدید برای تولید الکتریسیته وجود دارد.

بخشی از دیوار‌های این ساختمان در عمق ۶۰ متری زمین فرو رفته اند که قابلیت ضدزلزله آن را تقویت کرده اند. همچنین درز‌هایی عمدی بین لایه‌های مختلف مواد ساختمانی ایجاد شده تا به عنوان ترمز ساختمان در برابر لرزش‌های ناشی از زلزله عمل کند.

منبع: فارس

آلمان جهان رقابت فناوری معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر