کد خبر: 687471 A

کشف اتاق‌های مخفی، تونل‌های زیر زمینی و دست نوشته‌هایی بر دیوار خانه اجدادی وینستون چرچیل به وسیله باستان شناسان حاصل شده است.

به گزارش ایلنا، باستان شناسان به تازگی موفق به شناسایی بخش‌هایی مخفی درخانه اجدادی وینستون چرچیل، نخست وزیر پیشین انگلستان شده اند.

این آثارشامل نقاشی‌های دیواری، تونل‌های مخفی و قایق‌های غرق شده متعلق به سال‌های ۱۷۵۶ میلادی درخانه‌ای مشهوربه کاخ بلنهایم (Blenheim Palace) است.


برخی از اتاق‌های این خانه باستانی دیوار و سقف‌هایی کاذب دارد که درپشت آن‌ها تونل‌ها و راه‌های مخفی وجود دارد.

کارشناسان باستان شناسایی برای اولین بار درطول ۲۵۰ سال اخیر درب‌های این اتاق‌ها را باز کرده اند.


این خانه قدیمی ۳۳ اتاق دارد و گمانه زنی‌ها براین است که درسال ۱۷۰۸ میلادی ساخته شده است.

افرادی که درطول سال‌ها دراین خانه ساکن بوده‌اندند، بخش‌هایی را به آن اضافه کرده‌اند و بخشی که درقرن هجدهم میلادی زیرآب فرو رفت، رها شده باقی ماند. تنها بخش‌هایی از پلی که برروی رودخانه ساخته شده بود برای رفت و آمد استفاده می‌شد.


مدتی پس از ساخت بنا، سیل بخش‌هایی از ساختمان را زیر آب برد که حال دانشمندان با بررسی آن به نشانه‌هایی از آثارباستانی دست یافته اند.


دانشمندان برای شناسایی آثار باستانی دریاچه‌ای که درمحل سیلاب تشکیل شده بود و حاوی ۴۰۰ تن خاک و لجن بود را تخلیه کرده اند.


این کاخ باستانی جزو میراث جهانی یونسکو است. یکی از تونل‌های مخفی دراین کاخ باستانی طولی بیش از ۳۰ متر دارد و کارشناسان هنوز موفق به شناسایی مدخل خروجی آن نشده اند.


وینستون چرچیل نخست وزیرپیشین انگلستان دراین خانه به دنیا آمده است.


پژوهش‌های باستان شناسان برای شناسایی یافته‌هایی جدید از بخش‌های تازه تفحص شده این کاخ قدیمی ادامه دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

باستانی خاک یونسکو آثار باستانی باستان شناسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر