کد خبر: 686377 A

راننده تاکسی‌ که حین رانندگی در شب اقدام به استفاده از ماسک زیبایی صورت کرده بود از کار تعلیق شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، " چن ییکان" 25 ساله در حالی که شب هنگام در یکی از خیابان های چین مشغول رانندگی با تاکسی بود یک ماسک زیبایی را روی صورت خود مالیده بود.

این عکس جمعه شب در حالی که چن در یکی از خیابان های شهر " تایژوئو" در استان ژیجیانگ چین در پشت فرمان تاکسی بود تهیه شده است.

یک زن در حالی که از کنار تاکسی چن در حال عبور از خیابان بود این عکس را از او تهیه کرد و بلافاصله آن را در یکی از شبکه های اجتماعی قرار داد.

او در مورد این اتفاق به Beijing News گفت : " در زمانی که این عکس از من گرفته شد هیچ مسافری در تاکسی حضور نداشت و پوست صورتم به خاطر حساسیت و خشکی دچار سوزش شدید شده بود. روی صورت من لک ها و جوش های زیادی ظاهر شده بود و من تصمیم گرفتم برای داشتن صورتی سالم و زیبا از یک ماسک زیبایی صورت استفاده کنم. به همین علت زمانی که در راه پمپ بنزین بودم این ماسک زیبایی را به صورتم مالیدم."

انتشار این عکس در شبکه های اجتماعی چین موجب شد تا میلیون ها کاربر چینی تلاش این راننده جوان تاکسی را برای داشتن صورتی زیبا مورد ستایش قرار دهند. اما پلیس چین بر خلاف نظر میلیون ها کاربر نظر سخت گیرانه ای در مورد او داشت و همچنین او از طرف شرکتی که در آن مشغول بکار بود تا سه روز از کار معلق شد. چن مدت کمتر از یک ماه بود که در یک شرکت تاکسیرانی مشغول به کار شده بود.

با وجود آنکه هیچ قانونی در مورد رانندگانی که از ماسک زیبایی استفاده می کنند وجود ندارد اما ماموران پلیس طی جلسه ای به چن یادآور شدند که امنیت مسافران باید در اولویت هر راننده ای قرار بگیرد. پلیس ضمن هشدار به چن گفت : " استفاده از ماسک زیبایی حین رانندگی بدلیل احتمال کاهش دید راننده می تواند بسیار خطر آفرین باشد."

گفتنی است؛ این نخستین بار نیست که استفاده رانندگان از ماسک زیبایی صورت حین رانندگی خبرساز می شود. در مارس 2014 یک راننده زن که از ماسک زیبایی حین رانندگی استفاده کرده بود به علت ترساندن یک زن سالخورده با جریمه 200 یوآن (22 دلار) پلیس مواجه شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پوست تاکسی زیبایی ماسک امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر