کد خبر: 682193 A

​منطقه جدید «تیان جین – بین هایی» واقع در ساحل دریای «بو هایی» به عنوان منطقۀ آزمایشی اصلاحات جامع چین همواره با پایبندی بر نوآوری، در زمینهای شوره بسته و بایر، شهری جدید و هوشمند به وجود آورده و راه رستاخیز سواحل دریایی را پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا، شرکت میکروسیستم Rofs در شهرک منطقه جدید «تیان جین - بین هایی» چین چندی پیش تراشه فیلتر ار اف را به ابعاد یک میلیمتر مربع تولید و آزمایش کرد.
جانگ گوان جیه دستیار مدیر عامل این شرکت گفت: این محصول در آینده می تواند به طور گسترده در تجهیزات پیشرفته مانند گوشی همراه و محصولات مخابراتی به کار رود.

«امیدواریم در دو سه سال آینده میزان تولید سالانه به 10 میلیارد عدد و ارزش تولید سالانه به 10 میلیارد یوان برسد».

چهل سال پیش منطقۀ جدید تیان جین - بین هایی فقط زمینی بایر و شوره زار بود. امروزه پروژه های تجهیزات پیشرفته مانند هواپیماهای بزرگ، موشکهای بزرگ، ناوسازی و خودروسازی یکی پس از دیگری در این منطقه راه اندازی می شود. تانگ جون بین معاون کمیتۀ توسعه و اصلاحات منطقۀ جدید تیان جین - بین هایی گفت: در حال حاضر مجموع صنایع با فناوری پیشرفته و جدید مانند هواپیمایی و فضانوردی، زیست شناسی و داروسازی، انرژی و مصالح جدید در این منطقه شکل گرفته و نیروی محرکۀ داخلی آن پیوسته تقویت یافته است.

وی می گوید:«تا پایان سال گذشته نسبت صنایع نوظهور در این منطقه تا 27.1 درصد ارتقاء یافت که نشان می دهد ساختار صنایع ما پیوسته در حال بهبود است.»

در سال 2016 به دنبال اجرای راهبرد توسعۀ هماهنگ پکن، تیان جین و هه بِی، منطقۀ جدید بین هایی مبتکرانه از محدودیت منطقه ای گذشت و با پکن در تاسیس منطقۀ علمی و فنی جونگ گوان تسونِ بین هایی همکاری کرد. رن شو گوانگ معاون مدیر کمیته اداری جونگ گوان تسونِ بین هایی گفت به این سبب منطقه بین هایی می تواند به نحو احسن از تجربۀ جونگ گوان تسون استفاده کند. جونگ گوان تسون شهرک معروف علمی و فنی شهر پکن است.

در مبداء تاریخی جدید، منطقۀ جدید بین هایی با توسعۀ متمرکز اقتصاد هوشمند و درهای باز برای ساخت شهری جدید هوشمند، شکوفا و مناسب برای سکونت تلاش می کند.

شیا چین لین معاون منطقۀ جدید بین هاییِ تیان جین چنین اظهار کرد: سعی می کنیم با تلاش سه ساله، چهار پنج مورد صنعت برتر را در کشور توسعه دهیم و بیش از ده مجموعه صنعت به ارزش بیش از 100 میلیارد یوان تشکیل دهیم تا پیش از هر چیز اقتصاد از توسعۀ سریع به توسعۀ کیفی تبدیل شود.

منبع: رادیوچین

انرژی چین معاون اصلاحات منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر