کد خبر: 675304 A

بیماری‌هایی در سراسر دنیا وجود دارد که علاوه آلام درونی بر ظاهر ناخوشایندی نیز دارند.

 به گزارش ایلنا، انسان در کل طاقت ابتلا به بیماری حتی در حد یک سرماخوردگی ساده را نیز ندارد و در کمترین زمان ممکن از لحظه دچار شدن، برای درمان اقدام می‌کند؛ این میان اما هستند بیماری‌هایی که علاوه بر آلام درونی، تظاهرات عجیب و ناخوشایندی بیرونی هم دارند و به لحاظ روانی فرد و اطرافیانشان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در این مطلب قصد داریم تعدادی از این بیماری‌های عجیب را با شما مرور کنیم.

پیل پایی
این بیماری در آغاز هیچ علایمی ندارد، اما کم‌کم اعضای فرد مبتلا (بیشتر پاها) دچار تورم بسیار شدید شده و پوست آن ناحیه سفت و سخت می‌شود. همان‌گونه که از اسم این بیماری نیز پیداست پای فرد مبتلا به قدری متورم می‌شود که پای فیل را در اذهان زنده می‌کند. راه درمان این بیماری دردناک که نام علمی آن «فیلاریاز لنفاوی» است، مصرف آنتی‌بیوتیک است.
 بیماری1

دست بیگانه
فیلم «مجسمه» با بازی امین تارخ را به یاد دارید؟ در این فیلم یکی از دست‌های شخصیتی که تارخ نقش آن را بازی می‌کرد از کنترل او خارج شده و ساز خود را می‌زد. به این وضعیت در پزشکی «سندروم دست بیگانه» می‌گویند. یک بیماری عجیب و عصبی که باعث می‌شود دست به صورت مستقل از مغز و سیستم عصبی عمل کند. فعلاً درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد.
 
بیماری2
 
انتقال مس
این بیماری که به «منکس» نیز معروف است وقتی رخ می‌دهد که بدن دچار اختلال سطح مس ‌شود. این بیماری بیشتر مختص آقایان است اما ممکن است زنان هم به این بیماری مبتلا شوند. علایم این بیماری شامل آبی شدن سفیدی چشم‌ها، موهای ضعیف و شکننده، تشنج و شل بودن پوست صورت است.

بیماری3 

خورنده گوشت
احتمالاً در قدیم به آن جذام می‌گفتند. در این بیماری میکروب‌ها به عمق لایه‌های پوست نفوذ کرده و شروع به از بین بردن بافت‌ها می‌کنند که فساد و پوسیدگی ناحیهآلوده شده را در پی دارد. در مبتلایان به این بیماری شاهد پوست بی‌رنگ و متصلب هستیم که مایعات چرکین از آن ترشح می‌کنند. تنها راه معالجه این بیماری‌ عمل جراحی است. بیشتر کسانی که دچار این بیماری می‌شوند در صورت عدم معالجه خواهند مرد.
 بیماری4

 آلیس در سرزمین عجایب
این سندروم بر خلاف نام خوشایندی که دارد مبتلایان به خود را خیلی عذاب می‌دهد. علایم این بیماری شامل توهم، سردرگمی و اختلال در تخمین چشمی ابعاد اجسام می‌شود. این بیماری عموماً در کودکان یافت می‌شود اما بیشتر آنها نهایتاً از آنرهایی می‌یابند.
 
بیماری5
 
انفجار سر
این سندروم بر خلاف قبلی اسم خوشایندی ندارد، اما خب به اندازه همان آزاردهنده است. بیمار مبتلا به این سندروم احساس می‌کند سرش در حال منفجر شدن است. آدم‌هایی که دچار این بیماری هستند به محض اینکه دراز می‌کشند در سر خود صدای شلیک اسلحه، بمب و... می‌شنوند. این بیماری به لحاظ فیزیکی دردناک نیست، اما فرد مبتلا را دچار بی‌خوابی می‌کند. 
 
بیماری6
 
منبع: روزنامه شهروند

ابتلا به بیماری زنان عمل جراحی مغز سرزمین عجایب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر