کد خبر: 660539 A

۳ نوجوان دانش آموز قصد داشتند تا با اسلحه و مواد منفجره به دبیرستانی که در آن درس می‌خوانند حمله کنند، اما نیرو‌های پلیس آنان را دستگیر می‌کند.

به گزارش ایلنا، مدیر کل آموزش و پرورش تگزاس کیت براون دباره این پرونده به دیلی میل گفت: گروهی از دانش آموزان دبیرستان تیلر به طور اتفاقی از جزییات این توطئه با خبر می‌شوند و موضوع را با مدیر مدرسه در میان می‌گذارند. در همان زمان کاراگاه و پلیس کل مدارس در محوطه دبیرستان حضور داشتند که بعد از مطلع شدن از قصد آنان بلافاصله اقدام به دستگیری می‌کنند. این افراد به حمله تروریستی و بد رفتاری در دبیرستان محکوم شده اند.

1761388_670

این دانش آموزان همگی در رده سنی ۱۷ سالگی قرار داشتند که بعد از دستگیری به زندان ویلیامسون منتقل می‌شوند. ۲ نفر از متهمان را تا روز پنجشنبه در بازداشت گاه نگاه می‌دارند.

براون اقدام دانش آموزانی که در مورد مکالمه مظنونین خبر داده بودند را تحسین کرد و گفت که همین کار باعث شد تا در روز چهارشنبه جان هزاران نفر انسان بی گناه حفظ شود.

به گزارش دیلی میل: مقامات امنیتی تا کنون هیچ گونه اطلاعاتی از انگیزه احتمالی این متهمان چیزی به میان نیاورده اند.

پلیس می‌گوید هیچکدام از نوجوانان هنگام دستگیری با خود سلاحی به همراه نداشته اند. مقامات مدرسه می‌گویند، جان هیچ کدام از دانش آموزی در معرض خطر نیست.

هنری فلاک گفت: تحت تاثیر قرار گرفتم که این حادثه توسط دانش آموزان دبیرستانی تیلور گزارش شده است و مدیران دبیرستان تیلور این گزارش را جدی گرفته اند. مهم این است که دانش آموزان برای تهدیدات و طرح‌های خشونت آمیز خود باید به قانون جواب پس دهند.

1761390_580

علاوه بر اتهامات جنایی که در پرونده دارند، این دانش آموزان به نام دیویس بروکس، واتسون و پینا تایجاس تا سه روز از رفتن به مدرسه منع خواهند شد و سپس به طور موقت به یک مدرسه دیگر منتقل می‌شوند.

منبع: رکنا

آموزش و پرورش خشونت دانش آموز قانون مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر