کد خبر: 660073 A

برخی فرودگاه‌های بزرگ دنیا به دلیل موقعیت خاص‌شان هیجان‌انگیز هستند. در مواردی باند پرواز نزدیک مردم و در برخی دیگر باندها در کنار اقیانوس‌ها قرار دارد.

به گزارش ایلنا، تیک آف و فرود در برخی از فرودگاه‌های بزرگ به دلیل موقعیت خاص‌شان هیجان انگیز است. در مواردی باند پرواز فاصله بسیار کمی از مردم دارد و برخی از باندها در کنار اقیانوس یا کوهستان ساخته شده‌اند.

در اینجا برخی از باند پروازهای هیجان انگیز در جهان را مشاهده کنید. 

هواپیما1

فرودگاه بین‌المللی «پرینسس جولیانا» یک فرودگاه همگانی است که یک باند فرود آسفالت و بتن دارد و طول باند آن 2300 متر است. این فرودگاه در کشور سینت مارتن قرار دارد.

هواپیما2

فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین یک فرودگاه همگانی است که یک باند فرود سنگفرش دارد و طول باند آن 396 متر است. این فرودگاه در جزیرهٔ سیبا قرار دارد.
 

هواپیما3

فرودگاه تنزینگ-هیلاری یک فرودگاه همگانی با یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن 460 متر است. این فرودگاه در کشور نپال قرار دارد و در ارتفاع 2860 متری از سطح دریا واقع شده است.

هواپیما4

فرودگاه پارو یک فرودگاه همگانی با یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن 1964 متر است. این فرودگاه در کشور بوتان قرار دارد و در ارتفاع 2230 متری از سطح دریا واقع شده است. 

هواپیما5

فرودگاه بین‌المللی کریستیانو رونالدو یک فرودگاه همگانی باربری با باند فرود آسفالت و طول باند آن 2781 متر است. این فرودگاه در شهر مادیرا کشور پرتغال قرار دارد و در ارتفاع 59 متری از سطح دریا واقع شده‌است. 

هواپیما6

فرودگاه لانگیر سوالبارد یک فرودگاه همگانی مسافربری با باند فرود آسفالت و طول باند آن 2323 متر است. این فرودگاه در شهر سوالبارد کشور نروژ قرار دارد و در ارتفاع 27 متری از سطح دریا واقع شده است.

هواپیما7
 فرودگاه جبل طارق یک فرودگاه نظامی و همگانی با یک باند فرود آسفالت و طول باند آن 1828 متر است. این فرودگاه در کشور جبل طارق قرار دارد و در ارتفاع 5 متری از سطح دریا واقع شده‌است.
 

هواپیما8

فرودگاه کای تک در شهر هنگ کنگ قرار دارد.

هواپیما9
 فرودگاه بین‌المللی تونکنتین یک فرودگاه نظامی و همگانی مسافربری با باند فرود آسفالت و طول باند آن 2021 متر است. این فرودگاه در شهر تگوسیگالپا کشور هندوراس قرار دارد و در ارتفاع 1005 متری از سطح دریا واقع شده است.

منبع: فارس

اقیانوس پرتغال جهان فرودگاه کریستیانو رونالدو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر