کد خبر: 371916 A

ایلنا: بلندپروازی‌ها و جاه‌طلبی‌های مخترعین در بیشتر موارد در نهایت باعث پیشرفت بشریت شده اما بعضی اوقات نیز به ضرر مخترع تمام شده است.

به گزارش ایلنا، بلندپروازی ها و جاه طلبی های مخترعین در بیشتر موارد در نهایت باعث پیشرفت بشریت شده و بخش هایی از زندگی انسانها را بهبود داد، اما بعضی اوقات نیز این بلند پروازی ها به ضرر مخترع تمام شده است.

فرانسیس رایشلت (۱۸۷۹-۱۹۱۲)

خیاط اتریش الاصل فرانسوی که همیشه از مرگ او یاد خواهد شد. او برای تست چتر نجات قابل پوشیدن خود از برج ایفل به پایین پرید ولی با برخورد به سطح زمین در جا مرد. چتری که او اعتقاد داشت منجی جان خلبانانی خواهد بود که هواپیمایشان در حال سقوط است.البته او آنقدرهاهم بی احتیاط نبود و قبل از آنکه خودش از چتر استفاده کند آن را با یک عروسک تست کرد و موفقیت آمیز بود ولی این قضیه در مورد خود او صدق نکرد.

4539086_468

 

هوراس لوسن هانلی (۱۸۲۳-۱۸۶۳)

هانلی یکی از مهندسین کنفدراسیون دریایی بود که به ساخت یک زیر دریایی  نائل آمده بود. در ۱۵ اکتبر ۱۸۶۳  با وجود آنکه او جزو خدمه نبود تصمیم گرفت که کنترل زیر دریایی را به عهده بگیرد. زیر دریایی غرق شد و هر هشت نفر خدمه ی آن مردند.

4539087_758

 

ویلیام بولاک (۱۸۱۳-۱۸۶۷)

پدر دستگاه چاپ چرخشی و صنعت چاپ مدرن در حادثه ای عجیب به وسیله اختراع خود کشته شد. او در حالی که می خواست تسمه ی قرقره ای دستگاه خود را تعمیر کند پایش بین دستگاه گیر کرد و خرد شد، در بیمارستان متوجه شدند که پایش را باید قطع کنند و او در حین این عمل کشته شد.

4539088_289

 

اوتو لیلینتال (۱۸۴۸-۱۸۹۶)

مرگ این سلطان گلایدر خیلی ساده بود، او که پرواز های موفقیت آمیز زیادی با گلایدر خود داشت در آخرین پرواز خود گلایدر دست سازش شکست و او از ارتفاع ۱۵ متری سقوط کرد و دچار شکستگی شدید در ستون فقراتش شد که در پی آن  سه روز بعد در بیمارستان جان سپرد.

4539089_337

 

سیلوستر اچ روپر (۱۸۲۳-۱۸۹۶)

مخترع اولین موتورسیکلت که در شرکت شخصی او "دوچرخه ی بخاری روپر" ساخته شده بود در اول ژوئن ۱۸۹۶ بر روی موتورسیکلت خود کشته شد. در حالی که او بر روی موتور خود سوار بود دیده شد که تلو تلو خورد و تصادف کرد و مرد.

4539090_754

 

 

آئورل ولایکو (۱۸۸۲-۱۹۱۳)

مخترع اولین هواپیمای تمام فلزی در جهان در حالی که سعی داشت از روی رشته کوه های کارپات پرواز کند سقوط کرد و در جا کشته شد.

 

4539091_363

 

 

والارین آباکووسکی (۱۸۹۵-۱۹۲۱)

والارین آباکووسکی  که یک مخترع لتونیایی بود، مخترع قطار سریع السیر با نام "واگن هوایی" که با موتور و ملخک هواپیما کار می کرد بعد از سفر موفقیت آمیز خود به روسیه در حال برگشت از ریل خارج شد و خود مخترع و شش نفر دیگر کشته شدند.

 

4539092_368

 

 

الکساندر باگدانو (۱۸۷۳-۱۹۲۸)

در سال ۱۹۲۴ باگدانو تصمیم گرفت که با تزریق خون به خود به جوانی ابدی دست پیدا کند.بعد از یازده بار عمل انتقال خون اون به نتایج مثبتی همچون بهتر شدن دید چشمانش دست یافت ولی در تزریق دوازدهم بود که او از دنیا رفت. گویا خون آزمایش دوازدهم از یک جوان گرفته شده بود که از مالاریا رنج می برده است.

4539093_186

 

 

مکس ولیر (۱۸۹۵-۱۹۳۰)

در اواخر دهه ی ۲۰ راننده ی ماشین های پر سرعت ولیر و فریتز ون اپل بر روی ماشین ها و هواپیماهای مجهز به قدرت راکت کار می کردند.تست های اولیه آنها در ژانویه و آپریل ۱۹۳۰ موفقیت آمیز بود. در این آزمایش ها آنها از سوخت مایع استفاده می کردند. در ۱۷ می همان سال ولیر در حین تستی دیگر بود که سوخت مایع درون موتور منفجر شدند و او کشته شد.

 

4539094_600

 

 

هنری اسمولیزکی و هال بلیک (۱۹۳۳-۱۹۷۳)

این دو مخترع قصد داشتند که با علم مهندسی خود اولین ماشین پرنده را بسازند. برای رسیدن به این مهم آنها در سال ۱۹۷۱ با ترکیب یک فورد پینتو با یک هواپیمای تک ملخه اولین نمونه ی AVE Mizar  را ساختند. در همان اولین پرواز آزمایشی بالهای ماشین پرنده شکست و هر دو مخترع کشته شدند.

 

4539095_328

 

 

کارل سوچک  (۱۹۴۷-۱۹۸۵)

این بدل کار با رویای زنده ماندن در سقوط از آبشار نیاگارا محفظه ی جاذب ضربه ای درست کرد که با قرار گرفتن در آن قرار بود زنده بماند و این اتفاق هم افتاد ولی او از این وسیله در جای دیگری هم استفاده کرد. او که قصد داشت از ارتفاع ۱۸۰ فوتی خود رابه درون یک تانکر آب بیندازد به بقل تانکر برخورد کرد و چند ساعت بعد به علت جراحات داخلی کشته شد.

4539096_753

 

اختراع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر