کد خبر: 258131 A

مدافعان حرم لرزه بر دل تکفیری ها انداخته اند و هر روز خبر جدید از آنها منتشر می شود

در حالیکه هر روز اخباری مبنی بر پیشروی نیروهای ارتش و عراق و داوطلبان مردمی بر روی تلکس خبرگزاری‌ها می‌رود اخبار متفاوت و جالبی نیز در حاشیه آن مخابره می شود. ابوعزرائیل که ملقب شده به عزرائیل داعشی ها، تاکنون توانسته مخاطبان بسیاری را در شبکه های اجتماعی به خود جذب کند. در اکثر شبکه‌های اجتماعی وی را از اعراب ایران می‌دانند به طوری که لهجه و نحوه رجزخوانی او شباهت بسیاری به اعراب خوزستان دارد. البته تمام اینها شایعات است اما به طور قطع و یقین، وی دارای تابعیت عراق نیست از وی در بین نیروهای نظامی به عنوان مدافع حرم نیز یاد می‌شود.

به گزارش گروه سایر رسانه ها ایلنا به نقل از ابنا؛ بزرگ‌ترین عملیات ارتش عراق علیه گروه تکفیری داعش در پنجمین روز همچنان با شدت ادامه دارد و نیروهای ارتش و مقاومت توانستند راه‌های امدادرسانی داعش به شهر تکریت را قطع کنند و عملاً این شهر به محاصره کامل درآمده است.

در همین حال، منابع میدانی گزارش دادند که نیروهای عراقی توانسته‌اند ۷۰ درصد از خاک استان صلاح الدین را از دست تروریست‌های داعش آزاد کنند.
 
 
نیروهای ارتش با همکاری داوطلبان مردمی تنها ظرف ۴۸ ساعت گذشته توانستند ۲۵ روستا را در مناطق مختلفی از صلاح الدین آزاد کنند و منطقه الدور در جنوب و شهر العلم در شمال تکریت نیز که در تصرف داعش است به محاصره درآمده است.
 
عملیات بزرگ آزادسازی تکریت که با مشارکت سی هزار نفر از نیروهای ارتش و مردمی بامداد شنبه با رمز "لبیک یا رسول‌ الله" آغاز شده است. در این عملیات چهار هزار نیروی داوطلب مردمی از قبایل عراق مشارکت دارند که در نوع خود «بی‌نظیر» است.
 
 
شبکه‌های اجتماعی عراقی طی روزهای گذشته از حضور فردی با ظاهر و اسمی عجیب در عملیات آزادسازی تکریت خبر داده‌اند که از هر لحاظ با دیگر نیروها متفاوت است.
 
این فرد که حدود ۴۰ سال سن و «ابوعزرائیل» نام دارد، باعث ایجاد رعب و وحشت میان تروریست‌های داعش شده است. اکنون جنگ خیابانی در مناطق مختلف تکریت آغاز شده و ابوعزرائیل به عنوان یکی از نیروهای مردمی بیش از سایر نیروها متمایز است.
 
 
وی دارای ظاهری نسبتا درشت و چهره‌ای ترسناک است. با سری تراشیده و محاسنی سیاه، یونیفرم سیاه‌رنگ می‌پوشد و در میدان جنگ با داعشی‌ها، رجزخوانی می‌کند.
 
ویدئو‌هایی کوتاه از او در عملیات پاکسازی تکریت منتشر شده که با نعره زدن در خیابان‌ها، تروریست‌های داعش را بزدل خطاب می‌کند.
 
نکته دیگری که ابوعزرائیل را متفاوت نشان داده، سلاح‌هایی است که او در این جنگ از آنها استفاده می‌کند. «شمشیر» و «تبر» دو سلاحی است که وی در پاکسازی خیابانی مناطق حومه تکریت در دست گرفته است.
 
 
او یک بار هم از ناحیه دست مجروح شده اما چنین زخم‌هایی نتوانسته او را از میدان نبرد علیه ظلمت و دفاع از مقدسات اسلامی بازدارد.
 
اطلاعاتی از این مجاهد شجاع درباره تابعیتش در دست نیست اما «ابوعزرائیل» یک مدافع حرم است، مدافع حرمی در نقاط دور دست از اماکن مقدسه که اگر امثال او و دیگر مجاهدان مقاومت اسلامی در جنگ با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی نبودند، از حرمین مطهر در عراق و سوریه چیزی نمی‌ماند.
 
ایران جنگ خاک رسانه سوریه شبکه های اجتماعی عراق قلب داعش روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر