کد خبر: 211673 A

مطهری در نامه‌ای به رییس جمهور:

عید غدیر نزدیک است و چه بهتر این کار در این ایام صورت گیرد و وحدت ملی ما که به شدت به آن نیازمندیم بیشتر و استوارتر گردد. بدیهی است که اگر همچنان مسامحه نمایید این قضیه در قالب سؤال از رئیس جمهور در مجلس پیگیری و البته برخی سؤالات فرهنگی نیز اضافه خواهد شد.

علی مطهری در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور به طرح دوباره دیدگاههای خود درباره موضوع حصر کروبی و موسوی پرداخت.

به گزارش ایلنا، نامه‌نیوز این نامه را به درخواست مطهری، «عیناً و بدون تغییر» منتشر کرده است.

مطهری در این نامه خطاب به روحانی آورده است: گرچه پیشرفت‌هایی در سیاست خارجی از نظر رفع توهم ایران‌هراسی و ارتقاء جایگاه سیاسی کشور در دنیا و نیز توفیقاتی در حوزه اقتصاد مانند ایجاد ثبات اقتصادی و مهار تورم و خروج از رکود حاصل شده است لکن در بخش سیاست داخلی و اجرای فصل سوم قانون اساسی که مشتمل بر حقوق ملت است و البته از وعده‌های انتخاباتی شما نیز بوده است توفیقی نداشته و همواره منفعل بوده‌اید، بلکه طرف مقابل برای آنکه ثابت کند که با انتخابات ۹۲ هیچ سیاستی در این حوزه تغییر نکرده است، گاهی به اقداماتی تندتر از گذشته دست زده و با سکوت جناب‌عالی مواجه بوده است. این در حالی است که رئیس‌جمهور طبق اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی مسئول اجرای قانون اساسی است و اگر هریک از دو قوه دیگر قانون اساسی را نقض کردند حداقل می‌تواند به پشتوانه رأی مردم به آنها اخطار یا تذکر قانون اساسی بدهد و البته فشار افکار عمومی کار خود را خواهد کرد.»

وی در ادامه با انتقاد از حصر کروبی و موسوی به اصولی از قانون اساسی که به اعتقاد نویسنده با روند طی شده در این موضوع منافات دارد اشاره کرد و با یادآوری وظیفه رییس جمهور در اجرای قانون اساسی به روحانی پیشنهاد کرده است در این ارتباط به عنوان رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی، به اجرای قانون اساسی بپردازد.

او در انتهای نامه خود نوشته است: عید غدیر نزدیک است و چه بهتر این کار در این ایام صورت گیرد و وحدت ملی ما که به شدت به آن نیازمندیم بیشتر و استوارتر گردد. بدیهی است که اگر همچنان مسامحه نمایید این قضیه در قالب سؤال از رئیس جمهور در مجلس پیگیری و البته برخی سؤالات فرهنگی نیز اضافه خواهد شد.

اقتصاد انتخابات ایران تورم رئیس جمهور رییس جمهور سیاست خارجی شورای عالی امنیت ملی عنوان رئیس جمهور قانون اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر