کد خبر: 1103331 A

مشکلات گوارشی در کودکان می‌تواند نه‌تنها با خوردن رایج‌ترین محصولات مضر مثل چیپس، فست‌فود و نوشابه، بلکه با مصرف آبمیوه‌های صنعتی و مرغ دودی نیز ایجاد شود.

به گزارش ایلنا، سودیناوا مدیر انستیتوی تحقیقات کودکان در وزارت بهداشت مسکو، ۱۰ غذای ناسالم که به کودکان خود می‌دهید را بسیار خطرناک عنوان کرد.

وی در گزارش خود می‌نویسد: سوسیس، کالباس، گوشت دودی، مرغ کبابی را نباید به کودکان زیر ۴ سال داد و آنها نباید چنین غذاهای گوشتی بخورند، زیرا حاوی مقدار بیشتری رنگ، امولسیون کننده، مواد نگهدارنده، نمک است.

همچنین به گفته وی، شما نباید به کودکان نوشیدنی‌های گازدار و آبمیوه‌های بسته‌بندی‌شده بدهید، بهتر است اولویت را به نوشیدنی‌های میوه‌ای طبیعی خانگی، کمپوت‌ها، آبمیوه تازه یا آب ساده بدهید.

سودیناوا گفت: نوشابه حاوی مقدار زیادی قند است و گاز آن بر دستگاه گوارش تأثیر منفی می‌گذارد. آبمیوه‌های بسته‌بندی‌شده فقط در رژیم غذایی کودکان پس از ۳ سال آن هم به صورت رقیق مجاز است.

وی خاطرنشان کرد که طعم‌های مصنوعی، رنگ‌ها، چربی‌های فست‌فود مضر هستند. مواد سرطانزا به مقدار زیاد در فست‌فودها، کراکرها و چیپس وجود دارد که برای کودکان شما نامناسب است و بر دستگاه گوارش نیز تأثیر منفی می‌گذارد.

منبع:همشهری آنلاین

انتهای پیام/
فست فود کودک غذا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر