کد خبر: 1088809 A

چهار پسر نوجوان که با تشکیل باندی خشن به صورت مسلحانه سرقت می‌کردند، پس از دومین جنایت خود بازداشت شدند.

به گزارش ایلنا، رسیدگی به این پرونده از یازدهم خرداد با کشف پیکر غرق در خون مردی در شهر چهارباغ البرز آغاز شد. تیمی از ماموران با حضور در محل متوجه شدند این مرد با اصابت تیر به شکمش زخمی شده و عابری او را پیدا کرده و به پلیس گزارش داده‌است. مرد مصدوم به بیمارستان منتقل شد، اما به‌دلیل شدت مصدومیت و خونریزی به کما رفت و دو روز بعد جان باخت. با شناسایی خانواده این مرد تحقیقات از آن‌ها آغاز و ماموران متوجه شدند او آخرین‌بار با خودروی پراید خود از خانه خارج شده بود.

افشای این موضوع احتمال قتل با انگیزه سرقت خودرو را مطرح کرد. این در حالی بود که خانواده‌اش مظنونانی را در این ارتباط معرفی کردند. اما تحقیقات نشان داد آن‌ها در این قتل دخالتی نداشته‌اند و احتمال سرقت قوت گرفت. شماره پلاک و مشخصات خودرو در اختیار گشت‌های پلیس قرار گرفت. تحقیقات ادامه داشت تا این‌که پس از یک هفته سرقت مرگبار دیگری به پلیس چهارباغ گزارش شد. این بار سه پسر سد راه دو موتورسوار شده و بدون درگیری راکب را با شلیک گلوله کشته و با دزدیدن موتور فرار کرده بودند.

دوست مقتول در تماس با پلیس مشخصات خودروی دزدان را گزارش داد و گشت پلیس با شناسایی دزدان به تعقیب آن‌ها پرداخت، اما سارقان خشن با رها کردن خودرو موفق به فرار شدند. با بررسی دو سرقت مرگبار، ماموران دریافتند با یک باند خشن رو‌به‌رو هستند که به‌راحتی دست به اسلحه برده و به سمت قربانیان شلیک می‌کنند. همچنین بررسی بر روی خودروی پراید مشخص کرد، آن‌ها بعد از سرقت با نصب پلاک جعلی بر روی پراید سراغ دو موتورسوار رفته و بدون هیچ حرفی به سوی راکب شلیک کرده بودند. با توجه به این‌که احتمال سرقت‌های دیگر و قتل از سوی اعضای این باند وجود داشت تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی، تحقیقات در این باره را آغاز کرده و صبح پنجشنبه دو متهم را شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند. در بازرسی از مخفیگاه دو دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد. ظهر پنجشنبه سومین عضو باند و عصر هم آخرین عضو این باند شناسایی و دستگیر شد.

سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس استان البرز در این باره گفت: بعد از وقوع دومین سرقت و تحقیق از شاهد دومین جنایت، ماموران به این نتیجه رسیدند با دزدانی خشن رو‌به‌رو هستند که به‌راحتی دست به اسلحه برده و شلیک می‌کنند. بلافاصله چهار تیم عملیاتی و اطلاعاتی را در پلیس آگاهی شهرستان و استان تشکیل داده تا دزدان را قبل از سرقتی دیگر دستگیر کنند. وی افزود: سرانجام با چهره‌نگاری و ردیابی پلیسی متهمان دستگیر شدند. متهمان چهار پسر نوجوان هستند که یکی از آن‌ها سابقه‌دار است. آن‌ها با تهیه سلاح وینچستر از غرب کشور سراغ طعمه‌ها رفته و مرتکب دزدی‌های مسلحانه می‌شدند. تحقیقات درباره دیگر جرایم احتمالی آن‌ها در پلیس آگاهی ادامه دارد.

منبع: روزنامه جام جم

 

انتهای پیام/
جنایت خشن دزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر