کد خبر: 1084371 A

میرزابیگی اعلام کرد؛

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: سازمان تامین اجتماعی از پرستاران در ازای دریافت بازنشستگی ۲۵۰ میلیون تومان طلب می‌کند که این موضوع غیرقانونی است

محمد میرزابیگی، در خصوص چالش‌هایی که میان پرستاران و سازمان تامین اجتماعی پیش آمده است،  به آنا گفت: بیش از یک دهه‌ قبل کلیه حرفه‌های مربوط به پرستاری توسط قانونی که در مجلس وقت تصویب شد، در مشاغل سخت جای گرفتند اما سازمان تامین اجتماعی تا امروز، این قانون که به نام «قانون بهره‌وری سرمایه انسانی نظام سلامت» تصویب شده بود را نادیده گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: در بند چهارم این قانون صراحتا بیان شده‌ است که پرستاری جزء مشاغل سخت و زیان‌آور است و حتی نوع بخشی که آنها کار می‌کنند هم تمیز داده نشد یعنی که قانون مربوط به تمام مشاغل پرستاری است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور، تشریح کرد: مزایای مشاغل سخت شامل کاهش ساعت کار در هفته، حقوق فوق العاده سختی کار و بازنشستگی پیش از موعد است که در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی نمی‌خواهد به این قوانین جامه عمل بپوشاند چرا که خودِ سازمان تامین اجتماعی  از ۱۰ سال پیش به قانون بهره‌وری سرمایه انسانی نظام سلامت عمل نکرده است.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی به پرستاران بازنشسته می‌گوید که ۲۵۰ میلیون تومان در ازای دریافت بازنشستگی بدهند تا بتوانند تنها از امتیازات بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.

میرزابیگی گفت: پرستاران نتوانستند از امتیازات حقوق فوق‌العاده یا ساعت کار کمتر در سال‌های خدمت استفاده کنند و امروز که به دوره بازنشستگی رسیده‌اند، تامین اجتماعی سر قانون را بریده و روی سینه آن گذاشته است.

وی افزود: قانون موجود است و ما نیز پیگیر اجرای قانون هستیم و هیچ توقع کم یا بیشتری نداریم ولی در اجرای آن با هیچ‌کس تعارف نداریم.

بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی پرستاران محمد میرزا بیگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر