کد خبر: 1077811 A

کارمند یک دفترخانه که با تنظیم وکالت نامه جعلی و همدستی ۴ نفر دیگر قصد کلاهبرداری چهارونیم میلیارد تومانی داشتند از سوی پلیس دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، اواخر اردیبهشت امسال پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به همراه ۲ متهم به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد که چکیده پرونده نشان می‌داد متهمان با در دست داشتن برگ وکالتنامه‌ای قصد برداشت مبلغ چهار و نیم میلیارد تومان از یک حساب بانکی را داشتند. با توجه به هوشمندی رئیس بانک، موضوع به‌صورت تلفنی از شاکی استعلام و مشخص شد که صاحب حساب چنین وکالتنامه‌ای را تنظیم نکرده است.

سرهنگ سیدعلی شریفی رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت: افراد مراجعه کننده به بانک توسط مأموران کلانتری ۱۲۲ دربند دستگیر و با دستور قضایی روانه زندان شدند. در ادامه با توجه به اصالت برگ وکالتنامه مأموران به‌دنبال صادر کننده وکالتنامه رفتند ومشخص شد که متهمان با همدستی یک کارمند دفترخانه اقدام به تنظیم وکالتنامه محضری کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: در این رابطه، شاهدان تنظیم وکالتنامه که با حضور در دفترخانه هویت متهمان را تأیید کرده بودند و کارمند دفترخانه دستگیر شدند و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

گفتنی است کشف سایر جرایم احتمالی متهمان توسط مأموران آگاهی ادامه دارد.

منبع: ایران

 

کلاهبرداری وکالت نامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر