کد خبر: 1063044 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان تأکید کرد: در ایام ماه مبارک رمضان افرادی که بیماری زمینه‌ای و مشکل خاصی ندارند می‌توانند روزه بگیرند و هیچ ممنوعیت پزشکی برای آن‌ها وجود ندارد.

ایکنا: ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان در گفت‌وگو با ایکنا از همدان، اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان افرادی که بیماری زمینه‌ای و مشکل خاصی ندارند می‌توانند روزه بگیرند و هیچ ممنوعیت پزشکی برای آن‌ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: در این ایام خانواده‌ها باید پروتکل‌های بهداشتی را بیش‌ از پیش رعایت کنند چراکه با روزه‌داری در افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند، بدن دچار کم‌آبی شده و در صورت ابتلا به ویروس، علائم بیماری را تشدید می‌کند.

جلیلی گفت: روزه گرفتن احتمال ابتلا به بیماری را بالا نمی‌برد اما اگر فرد ناقل ویروس باشد ممکن است علائم بیماری تشدید یابد، بنابراین لازم است در این دوران پروتکل‌های بهداشتی بیش‌ از پیش رعایت شود.

وی درباره روزه‌داری افرادی که به ویروس کرونا مبتلا هستند و یا پیش‌ از این مبتلا بودند، نیز گفت: شرایط بدنی این افراد متفاوت بوده و لازم است درباره روزه‌داری با پزشک معالج خود مشورت کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در پایان گفت: به خانواده‌ها توصیه می‌کنم در ایام ماه مبارک رمضان علاوه بر تشدید رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مصرف مایعات خود را بالا ببرند، از مواد غذایی غنی با ویتامین‌ها استفاده کنند و استفاده از میوه‌جات و سبزیجات خود را نیز افزایش دهند.

روزه گرفتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر