کد خبر: 1060313 A

در مطلب زیر قصد داریم شما را با استفاده‌های غیرمعمول، اما ثابت شده از شیر خوراکی آشنا کنیم.

به گزارش ایلنا،  شواهد و قرائن نشان می‌دهند که شیر خوراکی غیر از آشپزخانه نیز کاربرد‌های متعددی دارد. می‌توان از شیر برای کاهش درد ناشی از سرماخوردگی یا حتی تمیز کردن مبلمان و کفش‌های چرمی نیز استفاده کرد.

استفاده‌های دیگر از شیر، غیر از نوشیدن، شاید همان چیزی باشد که برای بدن، مو و یا رهایی از درد‌های روزمره نیاز دارید.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با استفاده‌های غیرمعمول، اما ثابت شده از شیر خوراکی آشنا کنیم.

۱- استفاده از شیر برای تسکین سوزش چشم

ریختن شیر در چشم و شستشوی آن با شیر می‌تواند در ابتدا ایده‌ای عجیب به نظر برسد، اما این کار می‌تواند از درد چشم‌های ملتهب و در حال سوزش شما بکاهد. اسپری فلفل یا خود فلفل می‌تواند به شدت چشم‌های انسان را بسوزاند که باعث احساس سوزش در چشم می‌شوند. تلاش برای شستن چشم‌ها در این شرایط با آب خالی می‌تواند اوضاع را بدتر کند. در این موارد به جای آب، از شیر استفاده کنید. ابتدا صورتتان را با شیر بشورید، در حالی که چشمانتان را بسته اید. در ادامه نیز چشمانتان را با شیر بشورید.

۷ استفاده غیرمعمول از شیر که می‌توانند روزتان را بسازد

۲- استفاده از شیر به عنوان کود

شیر در گذشت به عنوان کود مورد استفاده قرار گرفته و دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. اول اینکه شیر به رشد گیاه کمک می‌کند. دوم اینکه شیر کلسیم مورد نیاز گیاه را تامین کرده و مانع از کپک زدگی می‌شود. شیر مایع را اطراف ساقه گیاه بریزید به طوری که ریشه بتواند به تدریج آن را جذب کند. یا می‌توانید یک بطری شیر را به صورت واژگون در خاک گلدان قرار دهید. به یاد داشته باشید که نباید شیر را با کود‌های دیگر ترکیب کنید. اگر مواد شیمیایی با شیر ترکیب شوند، می‌توانند فواید شیر را خنثی کنند.

۷ استفاده غیرمعمول از شیر که می‌توانند روزتان را بسازد

۳- صاف کردن مو‌ها با شیر

استفاده از شیر روی مو نه تنها می‌تواند باعث رشد و درخشش و قوی شدن مو‌ها شود بلکه در صاف کردن آن‌ها نیز بسیار موثر است. برای این کار به یک شانه، یک بطری اسپری کننده و یک سوم فنجان شیر نیاز خواهید داشت. وقتی که بطری را از شیر پر کردید، شروع به اسپری کرده و سپس سرتان را ماساژ داده و مو‌ها را شانه کنید. بگذارید شیر روی موهایتان خشک شود، سپس آن را آبکشی کنید تا بوی شیر ندهد.


۷ استفاده غیرمعمول از شیر که می‌توانند روزتان را بسازد

۴- استفاده از شیر به عنوان رنگ

شیر ترکیب اصلی در تولید رنگ است، زیرا رنگدانه‌ها را به هم متصل نگه می‌دارد. در واقع، رنگ شیری در مصر باستان استفاده گسترده‌ای داشته است. از دیگر ترکیباتی که برای تولید رنگ شیری به آن‌ها نیاز دارید می‌توان به لیمو، الک، پارچه کتانی و رنگ اکریلیک یا رنگ خشک اشاره کرد.

۷ استفاده غیرمعمول از شیر که می‌توانند روزتان را بسازد

۵- استفاده از شیر برای تمیز کردن آرایش

شیر نه تنها برای مو‌ها خوب است بلکه برای پوست شما نیز مفید خواهد بود. از این رو، به جای استفاده از محصولات شیمیایی برای تمیز کردن آرایش، از شیر استفاده کنید. مقداری شیر را روی صورتتان مالیده و با یک پارچه کتانی تمیز کنید. همچنین پروتئین‌ها و چربی موجود در شیر می‌تواند باعث شود آب بیشتری به پوسستان برسد.

۷ استفاده غیرمعمول از شیر که می‌توانند روزتان را بسازد

۶- استفاده از شیر برای کاهش التهاب ناشی از گزش حشرات

پروتئین موجود در شیر خوراکی باعث کاهش التهاب و درد پس از نیش زده شدن توسط پشه می‌شود. اما برای این کار بهتر است از ترکیبی از آب و شیر استفاده کرده و سپس یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته نموده، روی موضع گزش قرار دهید. از همین ترکیب می‌توان برای کاهش درد آفتاب سوختگی نیز استفاده کرد.

۷ استفاده غیرمعمول از شیر که می‌توانند روزتان را بسازد

۷- تمیز کردن چرم با شیر

چه بخواهید کیف چرمی و چه کفش یا مبل چرمی تان را تمیز کنید، شیر می‌تواند در پاک کردن لکه‌ها و کثیفی‌ها به شما کمک کند. استفاده از شیر برای این کار به این دلیل جالب است که هم قیمت کمی داشته هم چربی‌های طبیعی را پاک می‌کند.

منبع:روزیاتو

 

شیر سوسک موی سر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر