کد خبر: 1055914 A

بررسی‌های انجام شده چند زندان را در جهان به عنوان بدترین زندان‌ها معرفی کرده اند که چند مورد از این زندان‌ها متعلق به آمریکاست.

به گزارش ایلنا، برای بسیاری از کشور‌ها زندانی کردن افراد به عنوان تنبیهی برای آن‌ها به دلیل جرایمی که مرتکب شده اند در نظر گرفته شده است، اما زندان‌ها در سراسر جهان از نظر اندازه و امکاناتی که در اختیار زندانی‌ها قرار می‌دهند بسیار متنوع هستند.

برخی از زندان‌های کمتر امنیتی «لوکس» در جهان به خاطر دارا بودن امکانات رفاهی مانند تختخواب‌های راحت، دسترسی به حمام شخصی و فعالیت‌های تفریحی برای زندانیان، در جهان شناخته شده هستند، اما در مقابل، زندان‌های دیگری نیز درست در نقطه مقابل این زندان‌ها قرار دارند.

زندان‎های بیش از حد شلوغ با فضایی بسیار خشن و فاقد مراقبت‌های بهداشتی مناسب در نقطه مقابل زندان‌های «لوکس» قرار دارند.

بر اساس گزارش پایگاه‌های webbspy و goliath برخی از بدترین زندان‌های جهان بر اساس تحقیقات و بررسی‌های انجام شده به شرح زیر هستند:

بدترین زندان‌های جهان در چه کشور‌هایی قرار دارند؟ + تصاویر

گوانتانامو

زندان مخوف گوانتانامو که به دلیل شرایط فاجعه بار آن بسیار شناخته شده است در میان بدترین زندان‌های جهان قرار دارد.

آمریکا در سال ۲۰۰۲ و بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در خلیج «گوانتانامو» در شرق کوبا، زندانی را در پایگاه خود در این زندان ایجاد کرد.

هدف از ایجاد این زندان، نگهداری افرادی بود که به دلیل اتهامات مرتبط با تروریسم در سراسر جهان، از سوی واشنگتن بازداشت می‌شدند.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از شرایط فاجعه بار برای زندانیان است و افراد بازداشت شده در این زندان با انواع بدرفتاری و شکنجه مواجه هستند و افرادی که از این زندان آزاد شده اند؛ توصیف‌های بسیار وحشتناکی از آن داشته اند.

دولت‌های مختلف در آمریکا تاکنون وعده بستن این زندان را داده اند، اما هیچ کدام این وعده خود را عملی نکرده اند.

زندانیان در بخش‌های مختلف این زندان هدف انواع مختلف شکنجه قرار گرفته و برای بازجویی از آن‌ها از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شده است.

بدترین زندان‌های جهان در چه کشور‌هایی قرار دارند؟ + تصاویر

زندان «سن کوئنتین» در آمریکا

این زندان در کالیفرنیا قرار دارد و قدیمی‌ترین زندان این ایالت به شمار می‌رود.

سن کوئنتین به دلیل خشونت گسترده در آن معروف است و بسیاری از بدنام‌ترین جنایتکاران آمریکایی در این زندان بازداشت بوده اند.

این بزرگ‌ترین زندان آمریکا تنها محل برای اعدام زندانیان مرد در کالیفرنیا به شمار می‌رود و تنها زندان در ایالت کالیفرنیاست که دارای «اتاق گاز» برای اعدام زندانیان است.

سن کوئنتین در دهه ۱۹۳۰ به دلیل فساد و آشوب‌های نژادی که از سوی مقامات زندان نیز تشویق می‌شد، معروف بود.

زندان «تره هات» آمریکا

این زندان در ایالت «ایندیانا» واقع شده و از آن به عنوان «گوانتاناموی کوچک» یاد می‌شود و دارای بخش‌های امنیتی، نیمه امنیتی و با امنیت پایین است.

این زندان دارای بخش اعدام‌های فدرال نیز بوده و از آن برای اعدام زندانیان استفاده می‌شد.

در این زندان افرادی که در صف اعدام قرار داشتند، در سلول‌هایی کوچک نگهداری می‌شدند تا زمان اعدام آن‌ها فرا برسد.

زندان مندوزا در آرژانتین

یکی دیگر از زندان‌های مخوف که در فهرست بدترین زندان‌های جهان قرار دارد، زندان «مندوزا» در آرژانتین است.

یکی از مواردی که این زندان را در فهرست بدترین زندان‌ها قرار می‌دهد شمار بالای زندانیان است.

گزارش‌ها نشان می‎دهد که در زندان مندوزا شرایط از نظر تعداد زندانیان بسیار وخیم است و حدود ۳ برابر ظرفیت این زندان در آن افراد بازداشتی وجود دارند.

زندانیان در سلول‌های چهار در چهار مجبور به زندگی در کنار چند زندانی دیگر هستند و از کیسه‌های پلاستیکی و بطری برای نظافت و شست وشوی خود استفاده کنند.

بدترین زندان‌های جهان در چه کشور‌هایی قرار دارند؟ + تصاویر

زندان کامیتی در کنیا

زندان «کامیتی» در کنیا نیز یکی از بدترین زندان‌ها در جهان به شمار می‌رود؛ این زندان با شیوع وبا دست و پنجه نرم می‌کند و یکی از زندان‌های فوق امنیتی این کشور به شمار می‌رود.

زندان نایروبی کنیا

این زندان در سال ۱۹۱۱ میلادی ساخته شده و هدف از تاسیس آن نگهداری ۸۰۰ زندانی بوده است و امروزه گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که حدود ۴ هزار نفر در این زندان بازداشت هستند.

شاید بتوان نایروبی را شلوغ‌ترین و پرجممعیت‌ترین زندان جهان نامید به گونه‌ای که اطلاعات درز کرده از وجود سلول‌های سیمانی و کثیف در این زندان خبر می‌دهند.

بدترین زندان‌های جهان در چه کشور‌هایی قرار دارند؟ + تصاویر

زندان ریکرز آیلند

زندان «ریکرز آیلند» در آمریکا دارای ۱۰ قسمت مجزا برای بازداشت گروه‌های مختلف زنان، مردان است.

این زندان به دلیل خشونت بیش از حد، فساد و بدرفتاری شدید با زندانیان به ویژه افرادی که دارای مشکلات روانی هستند، مشهور است.

در سال ۲۰۰۸ و بعد از ضرب و شتم «کریستوفر رابینسون»، یک زندانی ۱۸ ساله که به مرگ وی منجر شد، مشخص شد که این ضرب و شتم بخشی از یک برنامه مخفی از سوی مسئولان زندان برای برقراری نظم در آن بوده است.

منبع:میزان

 

زندان بدترین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر