کد خبر: 1046149 A

در حال حاضر نرخ‌های کاذب مسکن خریدار ندارد، زیرا عرضه‌ی مسکن در بازار افزایش و تقاضا افت کرده است، به طوریکه در سه هفته اخیر در شهر تهران قیمت مسکن حدود 10 درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت:  در حال حاضر نرخ‌های کاذب مسکن خریدار ندارد، زیرا عرضه‌ی مسکن در بازار افزایش و تقاضا افت کرده است، به طوریکه در سه هفته اخیر در شهر تهران قیمت مسکن حدود 10 درصد کاهش یافته و فشار عرضه نشان می‌دهد که شرایط برای سوداگری در بازار ملک فراهم نیست.

در ادامه ی این گفت و گو قلی خسروی افزود: آبان امسال شاهد انعقاد ۵۰۷۲ فقره قرارداد خرید و فروش ملک در شهر تهران بودیم که نسبت به ماه قبل ۴۸ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش نشان داد.

وی با اشاره به اینکه طی سه هفته اخیر در شهر تهران قیمت مسکن حدود 10درصد کاهش یافته است، گفت: فشار عرضه نشان می‌دهد که شرایط برای سوداگری در بازار  ملک فراهم نیست.

در عیت حال ظرفیت بالقوه‌ای در طرف تقاضا دیده می‌شود که در انتظار شرایط اقتصادی کشور به سر می‌برد.

توصیه‌ای به خرید و فروش نمی‌کنیم ولی ارزیابی ما این است که اوضاع کنونی فرصت مناسبی را در اختیار متقاضیان مصرفی قرار داده است.

طبق صحبت‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در خرداد ماه، چون تراز بانکی با مشکل روبرو شده بود، آمار افزایش 48 درصدی قیمت را برای تامین پشتوانه بانک‌ها اعلام می‌شود و عامل گرانی ایجاد شده سیاست‌های دولت است.

قلی خسروی با استناد به اینکه 85 درصد مصالح ساختمانی تولید داخل است تصریح کرد: دولت در تنظیم بازار مسکن نقش مهمی دارد، اما متاسفانه تمامی انتقادها متوجه صنف مشاور املاک می‌شود و با دلیل اینکه رابطه مستقیم بین افزایش قیمت مسکن و افزایش میزان کمیسیون معاملات وجود دارد، علت گرانی را مشاوران املاک اعلام می‌کنند، ولی این تصور اشتباه است و نباید آدرس غلط به مردم داد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه مالکیت امری محترم است و در اسلام محترم‌تر، گفت: قیمت ملک را مالکت تامین می‌کند نه واسطه و مشاور املاک، از سوی دیگر عرضه و تقاضا در بازار مسکن از تقاضا پیشی گرفته است و افرادی که در این بازار سرمایه‌گذاری کرده بودند به دلیل کاهش قیمت‌ها برای فروش اقدام کردند بنابراین قیمت‌ها در بازار مسکن کاهش پیدا کرده است و در اینجا نقش اصلی را خود مردم دارند.

اما نباید قیمت‌گذاری از سمت مردم به گونه‌ای باشد که صاحب ملک قیمت نامتعارف و بسیار بالاتر از ارزش ملکش را تعیین کند. گرچه این بخاطر جو روانی که در بازار ایجاد شده بود اتفاق افتاد و در واقع یک توهم از سوی متولیان این حوزه در مردم ایجاد شد که قیمت‌های نامتعارف برای املاک خود در نظر بگیرند.

عوامل تاثیرگذار در گرانی مسکن(تیتر2)

کاهش و افزایش قیمت مسکن ممکن است بیشتر اوقات از جانب صنف مشاوران املاک و حتی به دلیل نوسانات و وضعیت اقتصادی و سیاسی جامعه باشد ولی همانطور که گفته شد، تعیین قیمت گذاری بر روی هر ملک تا حدودی بر عهده‌ی مالک است و عوامل زیادی روی ممکن است روی این قیمت‌گذاری‌ها موثر واقع شوند.

06

این عوامل عبارت‌اند از: میزان لوکس و لاکچری بودن نمای ساختمان، مصالح و متریال‌های مصرفی در ساختمان، فضاسازی‌ها و نورپردازی‌های خاص و ویژه و ...

جلوه بخشیدن به نمای داخلی و خارجی ساختمان، باعث جلب توجه و  جلب نظر مخاطب می‌شود و متقاضیان زیادی را به سمت خود می‌کشاند.

نورپردازی نمای ساختمان‌، می‌تواند شخصیت ویژه‌ای به آن ساختمان ببخشد که این برای مالکان یک امتیاز خیلی بزرگ و موثر است.

پس می‌توان گفت که شرکت نورپردازی ساختمان، تا حدودی می‌تواند روی افزایش متقاضی و افزایش قیمت ساختمان شما تاثیرگذار باشد.

علاوه بر طراحی فضای سبز و نورپردازی نما، مصالح و متریال مصرفی در ساختمان هم تا حد زیادی در لوکس بودن ساختمان و در ادامه‌ی آن، افزایش قیمت ساختمان تاثیرگذار هستند.

مصالح رایج در صنعت ساختمان(تیتر2)

یکی از شیک‌ترین و مقاوم‌ترین مصالحی که می‌توانید برای نمای خارجی ساختمان استفاده کنید؛ نمای سنگ تراورتن است.

از بین تمام مصالحی که امروزه برای طراحی نما از آن‌ها استفاده می‌شود، نمای سنگی دوام و مقاومت بالاتری دارد.

120

قطعا می‌دانید که نمای بیرونی ساختمان به دلیل اینکه در معرض عوامل مخرب هارجی مانند باد، باران و … قرار دارد؛ بیشتر در معرض فرسایش است و اگر از متریال باکیفیتی برای ساخت نما استفاده نشود نما ساختمان در مدت کوتاهی پس از اجرا دچار فرسایش شده و فرو می‌ریزد.

پس متوجه شدید که انتخاب سنگ مرغوب مهم‌ترین کاری است که شما برای داشتن نمای سنگی دلخواهتان باید به آن توجه کنید.

همان‌طور که می‌دانید اگر امروز سری به بازار فروش متریال‌های نماهای ساختمانی بزنید قطعا با مصالح و متریال‌های جدیدی آشنا می‌شوید که شاید تا به حال اسمشان را هم نشنیده باشید.

یا از طرفی دیگر امکان دارد یکی از متریال‌های مرسوم نماسازی را ببینید اما از فروشندگان بشنوید که این نوع از متریال برای ساخت نمایی است که بیان کننده روش اجراست و شما تابحال از آن اطلاعی نداشتید.

نمای فریم لس یکی از همان نماهای مرسوم و متداولی است که قطعا شما با آن به خوبی آشنایی دارید.

13

اما شاید برایتان جالب باشد که هر روزه روش‌های اجرای متفاوتی برای نماهای شیشه‌ای پدیدار می‌شوند و مهندسان نیز به خوبی از آن‌ها استقبال می‌کنند.

این نوع مصالح تا حدودی به نسبت مصالح دیگر از قیمت بالاتری برخوردار هستند ولی در عین حال ماندگاری بیشتری دارند و جلوه‌ی خاص و منحصربه فردی به ساختمان شما می‌دهند.

قیمت مسکن قلی خسروی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر