کد خبر: 1045269 A

به نقل از سایت اخبار جدید ، افراد با نیت های مختلفی تصمیم به خرید ملک و خانه در کانادا می گیرند. عده ای به دنبال مهاجرت هستند و ترجیح می دهند به جای روش های تحصیلی و دیگر شیوه ها، از طریق خانه دار شدن در کانادا، اقامت آنجا را به دست بیاورند. دسته دیگر به دنبال سرمایه گزاری اند؛ چرا که ملک جزو سرمایه های همیشگی است و کمتر با مشکل سقوط و کاهش ارزش مواجه می شود. بلکه نرخ خانه و ملک در سرتاسر دنیا همواره رو به افزایش است.

111111111111111

در هر حال باید به خاطر داشت که صاحب خانه شدن در کانادا به همین آسانی ها هم نیست چرا که شهر به شهر شرایط خاص خودش را دارد. این موضوع کار را کمی پیچیده می کند. به علاوه باید قوانین مالیات را نیز بر آن افزود؛ به خصوص که این مالیات برای افراد غیر مقیم بیشتر از ساکنین کاناداست و همین موضوع سبب شده پروسه خرید خانه در کانادا کمی دشوار و پیچیده باشد. برای روشن شدن مطلب در ادامه به معرفی انواع خانه ها در کانادا و شرایط عمومی برای خرید آن ها اشاره می کنیم.

راهنمای خرید خانه در کانادا 2020

شرایط زندگی در کانادا ایده آل است و به همین دلیل افراد زیادی تمایل دارند در آنجا اقامت داشته باشند. هر سرمایه گذاری می ‌تواند در کانادا ملک خریداری کند ولی افرادی که مقیم این کشور نیستند در بعضی ایالت ها لازم است که 15 درصد مازاد مالیات بپردازد. شهروندان کانادا که بالغ بر نیمی از سال را خارج از کانادا باشند، از پرداخت 15 درصد مالیات معاف اند ولی  دیگر شرایط برای آن ها مثل افراد غیر مقیم است. توصیه می شود  متقاضیان ابتدا مراحل اقامت در این کشور را دنبال کنند و در مرحله بعد برای خرید ملک و سرمایه‌ گذاری اقدام کنند. در این صورت شرایطِ بهتر و سود بیشتری خواهند داشت.

خرید خانه در کانادا از طریق وام

شاید باورتان نشود ولی برای خرید خانه در کانادا به شما وام نیز تعلق می گیرد. وام دوم مسکن یا مورگیج (Mortgage)  برای خرید خانه به افراد بومی و غیر مقیم تعلق می گیرد. مورگیج به معنی گرو گذاشتن و رهن است. در واقع این وام در ازای ملکی که گرو گذاشته می شود به متقاضی داده می شود. وام مسکن برخلاف وام های ایران تنها از طریق بانک ها ارائه نمی شود بلکه منابع متنوع دولتی و خصوصی در کنار بانک ها وجود دارند که مورگیج ارائه می کنند و برای تامین سرمایه خرید خانه به افراد کمک می کنند. 

وام مسکن کانادایی برای افراد غیر مقیم به صورت باز یا بسته ارائه می شود. در وام های بسته، وام گیرنده باید تا مدت زمان مقرر که عموما بین ۱۵ تا ۲۵ سال است، مبلغی مشخص را بپردازد. شرایطی مثل بازپرداخت یکجا و... در این وام امکانپذیر نیست. سود مشخص و ثابتی وجود دارد و تغیییری در شرایط و مراحل آن رخ نمی دهد. از سوی دیگر شرایط بازپرداخت وام باز کمی تفاوت دارد. اگر وام گیرنده تمایل داشته باشد که در مدت زمان ماهیانه مبلغ بیشتری واریز کند تا وام سریع تر تمام شود، این امکان وجود دارد. با این حساب سود کمتری شامل حال وام گیرنده می‌ شود ولی وام سریع تر به اتمام می رسد.

تغییرات قیمت خرید خانه در کانادا

متغیرهای زیادی در قیمت خرید خانه در کانادا تاثیرگزار است. مثل همه جای دنیا قیمت خانه ای نوساز با خانه ای قدیمی متفاوت است. قیمت آپارتمان با ویلا فرق می کند. به علاوه مالیات های مسکن نیز در ایالت های مختلف متفاوت است. برای مثال برای یک خانه نوساز حدود 5 درصد مالیات کالا تعلق می گیرد. برای آپارتمان و واحدهای مستقل هزینه ای به نام گواهینامه استوپل تحمیل می شود که وضعیت هزینه مالی آپارتمان را نشان می دهد. البته ایالت کبک از این هزینه مستثنی است.

یک سری هزینه‌ های حقوقی باید به وکیل پرداخته شود که از 370 دلار به بالا شروع می ‌شود. حدود 3 تا 7 درصد از ارزش ملک به نماینده املاک تعلق می گیرد که توسط خریدار یا فروشنده ارائه می ‌شود. مجموع هزینه و قیمت خانه شامل همین مواردی است که ذکر شد.

در سال 2020 قیمت خانه ها نسبت به سال گذشته اش 14 درصد افزایش پیدا کرد. با این همه بعد از شیوع ویروس کرونا استقبال مردم برای خرید ملک در کانادا نیز کاهش پیدا کرد. قیمت ملک در ایالت های مختلف متفاوت است؛ ونکوور جزو گران ترین شهرهای کانادا محسوب می شود چرا که آب و هوای مطبوع تر و شرایط بهتری برای سکونت دارد. این ایالت دارای خانه هایی لوکس و گران قیمت است.

 

برای آشنایی بیشتر با شرایط خرید خانه در کانادا راهنمای جامع و جدول قیمت ها را در وبلاگ اینگورکس در لینک زیر بخوانید:

راهنمای صاحب خانه شدن در کانادا

جدول دولتی و خصوصی کانادا مسکن استقبال مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر