کد خبر: 1023514 A

مسئول برق و مخابرات شرکت لوله سازی ماهشهر گفت: با فعالیت مجدانه این واحد طی سال های گذشته، برق مورد نیاز خطوط تولید شرکت لوله سازی ماهشهر، همواره بدون نوسان و به صورت 24 ساعته تامین بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از معدن 24،‌ یعقوب خمیسی نسب افزود: این مهم با وجود نیروهای متخصص، با سابقه و قدیمی در کنار جوانان با انگیزه و پر انرژی که تحصیلکرده و بومی هستند، محقق شده است.

index

وی بیان کرد: اکنون تعمیرات و توقفات تولید وابسته به برق در شرکت به حداقل خود رسیده است و فعالیت تولید بدون هیچ‌گونه نوسان برق، دنبال می شود.

وی ادامه‌داد:‌ به دلیل وجود الکترو موتورهای سلفی و قطعات الکترونیکی موجود در خطوط تولید، همچنین ایجاد بانک های خازنی، هر گونه هارمونیک و نوسان مخرب در سیستم های برقی به صفر رسیده است.

مسئول برق و مخابرات شرکت لوله سازی ماهشهر اظهار کرد:‌ حتی توانسته ایم ضریب قدرت کل مجموعه را بالای 9 دهم (که بسیار ایده آل محسوب می شود) فراهم کنیم.

وی یادآور شد:‌ شرکت لوله سازی ماهشهر به تازگی به ظرفیت تولید ایده آل خود رسیده و طی دو شیفت 12 ساعته عملیات تولید در آن انجام می شود که برق مورد نیاز بعنوان شریان اصلی فرآیند تولید، همواره مهیا و فراهم است.

خمیسی نسب در عین حال گفت: کوچکترین نوسان می تواند به بروز خرابی دستگاه ها و در نتیجه افت تولید محصولات نهایی منجر شود؛ موضوعی که در سال های گذشته تجربه شد و به دلیل تحریم ها تعمیرات قطعات زمان بر و سبب اختلال در فرآیند تولید گردید که خوشبختانه پس از آن و طی سالهای اخیر، تامین برق پایدار در شرکت لوله سازی ماهشهر به یکی از نقاط قوت مجموعه مبدل شده است.

وی در انتها بیان کرد: در صورتی که برق یک قسمت از کارخانه قطع شود، دست کم 5 تا 6 دستگاه از کار خواهد افتاد و این مساله برای تولید مضر است که با تمهیدات موجود این مسئله طی سالهای اخیر به صفر رسیده است و هم اکنون تولید بصورت ۲۴ ساعته و با ثبت رکورد ۱۶۰ شاخه لوله قطور فولادی ۴۲ اینچ به وزن تقریبی ۱۰۰۰ تن در روز، در شرکت لوله سازی ماهشهر در جریان است.

برق رسانه شبانه روزی مخابرات ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر