سرخط خبرها:
کد خبر: 1019967 A

«رضا بدرالسماء»، هنرمند و نگارگر اصفهانی به‌مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی»، تابلو نقاشی با عنوان «مسیر ظهور» را به زیبایی خلق کرده است.

به گزارش ایران پرس، جدیدترین آثر این هنرمند پیشکسوت و استاد برجسته دانشگاه هنر اصفهان تصویر سردار شهید قاسم سلیمانی است که به نام مسیر ظهور، تصویر این فرمانده جبهه مقاومت را با قلم ظریف و لبریز از احساسش خلق کرده است.

رضا بدرالسماء متولد آذر 1328 هجری‌شمسی ازهنرمندان پیشکسوت هنرنگارگری در اصفهان است که بیش از نیم قرن دراین سبک از نقاشی آثار فاخری خلق کرده است.  بیشتر آثار استاد بدرالسماء درباره آیات قرآن کریم، ائمه اطهار، موضوعاتی همچون اشعار شاعران بزرگ است. 

هنر نقاشی در ایران دارای قدمت بسیار طولانی است و از گذشته به نقاشی‌های خاص ایرانی مینیاتورمی‌گویند و در کنار آن از واژه نگارگری نیز استفاده می‌کنند.

تصاویر هنرنمایی «رضا بدرالسماء» نگارگر اصفهانی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی 

هنرمندان ایرانی از زمان مغول تلاش‌های زیادی برای تکمیل این سبک از نقاشی کردند و بیشتر هنرمندان معتقدند چون هنر مینیاتور در ایران تکمیل و توسعه یافته، مختص ایران و یک هنر ایرانی است.

هنر ایرانی مینیاتور اخیرا در پانزدهمین اجلاس کمیته بین‌الدول میراث فرهنگی ناملموس در فهرست میراث جهانی ناملموس یونسکو به ثبت رسید.

اصفهان ایران زیبایی قرآن کریم نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر