کد خبر: 225688 A

از امروز؛

اولویت‌های یک تا ۳۵۰،۱۰ استان کشور می‌توانند گروه‌های قیمتی و تاریخ پرواز و کاروانشان را انتخاب کنند.

ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله اول عمره از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در دو هفته‌ای که سامانه فاخر به نشانی fakher. haj. ir به عنوان سامانه پیش ثبت نام متقاضیان عمره سال ۹۴-۹۳ آغاز به کار کرده است حدود ۶۰۰ هزار نفر از متقاضیان که قبلا ودیعه گذاری کرده بودند نام‌نویسی کرده‌اند.

وی گفت: اداره کل برنامه ریزی سازمان حج و زیارت از ساعت ۹ روز پنج شنبه بر اساس تفکیک استان‌ها برنامه‌های گروه‌های قیمتی، پروازی و تاریخ‌های پرواز را در هشت گروه قیمتی بر روی سامانه فاخر قرار می‌دهد، که بر این اساس اولویت‌های یک تا ۳۵۰،۱۰ استان کشور می‌توانند گروه‌های قیمتی و تاریخ پرواز و کاروانشان را انتخاب کنند.

اوحدی افزود: این استان‌ها عبارتند از خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، مرکزی، اصفهان و شهرستان مستقل کاشان است.

وی گفت: متقاضیان پنج استان تهران، قم، البرز، قزوین و فارس از ساعت ۹ صبح جمعه و متقاضیان بقیه استان‌های کشور از ساعت ۹ صبح شنبه می‌توانند با مراجعه به سامانه فاخر برای انتخاب کاروان‌های خود اقدام کنند.

اوحدی افزود: امسال این امکان فراهم شده است تا متقاضیان از طریق اینترنت و از منازل خود وارد سامانه فاخر شوند و کاروان‌های خود را انتخاب کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: متقاضیان توجه داشته باشند که از زمان ورود به سامانه ۷۲ ساعت فرصت دارند پس از انتخاب کاروان به کارگزاری که انتخاب کرده‌اند مراجعه کنند تا مراحل ثبت نام آن‌ها به صورت قطعی انجام شود.

اوحدی افزود: پس از این ۷۲ ساعت، از تاریخ چهار آذر هر چهار روز به صورت پلکانی یک بار ۵۰ اولویت جدید اعلام خواهد شد.

وی گفت: پیش بینی ما این است که امسال بتوانیم زمینه تشرف متقاضیان حداقل تا اولویت ۴۵۰ را فراهم کنیم اما اگر ظرفیت‌های استانی خالی وجود داشته باشد، اولویت‌های بعدی نیز اعلام خواهد شد.

اوحدی گفت: سامانه فاخر از دو هفته پیش فعالیت خود را آغاز کرده است و از روز چهارم آذر یعنی از زمانی که اولویت‌های بعدی هر چهار روز یک بار اعلام می‌شود، اگر متقاضیانی باشند که در اولویت یک تا ۳۵۰ بوده‌اند اما به هر علتی نتوانسته‌اند پیش ثبت نام را انجام دهند دوباره امکان پیش ثبت نام خواهند داشت.

وی گفت: از ساعت یک بعد از ظهر تا نیمه شب نیز این امکان فراهم شده است تا متقاضیان بتوانند در گروه‌هایی که قبلا تشکیل داده‌اند هر گونه تغییری ایجاد کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: اکنون در سامانه وضعیت تا اولویت ۳۵۰ به صورت سفید است اما سامانه برای اولویت تا ۶۰۰ بسته نیست و متقاضیان می‌توانند ثبت نام کنند.

اوحدی افزود: به میزانی که اولویت‌های بعدی به طور پلکانی اعلام شود سامانه به صورت هوشمند ظرفیت را سفید اعلام می‌کند و متقاضیان می‌توانند ثبت نام قطعی خود را انجام دهند.

آذربایجان شرقی استان تهران استان کشور استان های کشور اصفهان اینترنت چهارمحال و بختیاری خراسان جنوبی خراسان شمالی قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر