کد خبر: 987895 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ، گفت: براساس آنچه در سامانه تسهیلات کرونایی به نمایش درآمده است؛ میزان تسهیلات درخواستی هنرمندان استان زنجان ۹۱ میلیارد ریال بوده که تاکنون بیش از ۵۶ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، فاطمه کرباسی، در نشست خبری با امروز، به فعالیت هنرمندان از موج اول کرونا در فضای مجازی با تولید محتواهای هنری و تشویق عموم در پیشگیری از کرونا اشاره کرد و گفت: این فعالیت ها در قالب نمایش، انیمیشن، موشن گرافی، پوستر و ... و به شکل پویش های در خانه بمانیم، من ماسک می زنم و تنها واکسن کرونا، استفاده از ماسک است، انجام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان،  با اشاره به نتایج عملکرد ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در بازه های زمانی 96 تا 98 گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زجان در سال 96 موفق به کسب رتبه 18 کشوری در سال 97 موفق به کسب رتبه 9 کشوری و در سال 98 موفق به کسب رتبه 6 کشوری شد.

وی با بیان اینکه وجود رتبه 22 کشوری در شاخص مربوط به کانون های فرهنگی و هنری مساجد موجب پایین آمدن رتبه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان شد، ادامه داد: این کاهش رتبه در این شاخص به دلیل عدم دسترسی برخی از کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی استان در سامانه فهما بود که امید می رود این مشکل با توجه به تجهیز روستاهای استان به اینترنت در سال های پیشرو حل شود.

کرباسی به نتایج کلی رشد و کاهش ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور نیز اشاره کرد  گفت: استان زنجان با امتیاز 17.21 درصد در جایگاه نهم کشوری قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به طرح پاییزه کتاب از 24 تا 30 آبان ماه 99 اشاره کرد و گفت: مدت زمان اجرای این طرح هشت روزه بوده و میزان یارانه خرید برای کتاب 20 درصد تعیین شده است.

وی هدف از اجرای این طرح را رسیدن کتاب به دست کتابخوانان واقعی عنوان کرد و گفت: این طرح شامل کتاب های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان است.

این مقام مسئول در خصوص سینمای پردیس شهر قیدار هم توضیحاتی داد و گفت: در پی انعقاد قرارداد بین سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهرداری ها مقرر شده تا یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای ساخت پردیس به شهرهایی با جمعیت جوان که امکان ساخت سینما در آن وجود ندارد اختصاص پیدا کند.

کرباسی اضافه کرد: در ابتدای کار مقرر شده بود تا این پردیس در شهر ابهر ساخته شود ولی به دلیل ساخت مجموعه فرهنگی و هنری مجهز به سینما در این شهر، با رایزنی های انجام شده مقرر شد تا این پردیس در شهر قیدار ساخته شود؛ همچنین اگر ساخت پردیس در مدت چهار ماه نهایی شود 300 میلیون تومان نیز برای تجهیز پردیس سینمایی اختصاص می یابد.

وی درباره خسارت کرونا به هنرمندان استان و اختصاص تسهیلات به این قشر گفت: 2.9 درصد تسهیلات درنظرگرفته شده برای هنرمندان کشور به هنرمندان استان زنجان اختصاص پیدا کرده است و براساس آنچه در سامانه تسهیلات کرونایی به نمایش درآمده است؛ میزان تسهیلات درخواستی هنرمندان استان زنجان 91 میلیارد ریال بوده که تاکنون بیش از 56 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان /فاطمه کرباسی/ کرونا ویر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر