کد خبر: 967973 A

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان:

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، با اشاره به اینکه ارتقاء روحیه دینی و معنوی بین نیروهای مسلح یکی از موضوعات مهم در پیشگیری از وقوع جرم و تخلف است، گفت: پلیس امروز مطمع دشمنان است.

به گزارش ایلنااز زنجان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، سردار رحیم جهانبخش، در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان زنجان با اشاره به اینکه ارتقاء روحیه دینی و معنوی بین نیروهای مسلح یکی از مهمترین راه های پیشگیری از وقوع جرم و تخلف است ، گفت : عدالت پایه سیستم قضایی است .

تأکید کرد: با توجه به گستردگی، تنوع و اهمیت مأموریت های نیروی انتظامی و حضور کارکنان در همه صحنه‌های نظم بخشی و امنیت آفرینی در کشور و به تبع آن در استان، صیانت از کارکنان و توسعه انضباط فردی و سازمانی از مهمترین برنامه های دارای اولویت ناجا است.

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان گفت: سازمان قضایی نیروهای مسلح از یک طرف در برخورد قضایی و پیشگیری از جرایم ایفای نقش می کند و از طرفی با حفظ روحیه خدمتی و حرمت نظامیانی که مجاهدانه وارد میدان عمل شده اند آنها را در ایفای نقش خود یاری می کند.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه آموزش نیروهای مسلح در تراز جمهوری اسلامی ایران خواسته مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) است ، افزود : امنیت و آرامش استان حاصل تعامل مردم شریف استان ، نیروهای مسلح و مسئولان استان است .

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه پیشگیری از تورم کیفری یکی از درخواست های پلیس از سازمان قضائی نیروهای مسلح است، تصریح کرد : مردمی سازی امنیت می‌تواند باعث نهادینه‌شدن این امر، افزایش احساس امنیت و در نهایت کاهش آسیب ها و جرایم در جامعه شود.

وی رعایت قانونمداری، ایجاد عدالت اجتماعی و اعتماد آفرینی را از مؤلفه‌های لازم در انجام ماموریت‌های مختلف پلیسی بر شمرد و بیان داشت: از آن جا که مقوله نظم و امنیت، بیش از هر مقوله اجتماعی دیگر، مقوله‌ای عمومی و مردمی است، پلیس به عنوان سازمانی که مسئولیت سنگینی در حوزه برقراری نظم عمومی و امنیت اجتماعی برعهده دارد، بیش از هر سازمان و نهاد دیگری نیازمند توجه به رویکرد جامعه محوری است.

سردار جهانبخش افزود: امنیت متعلق به همه آحاد جامعه است و تنها کسی باید احساس ناامنی کند که قصد آسیب زدن به امنیت و آرامش مردم را داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح استان، یار و همراه خوبی برای نیروی انتظامی است چرا که با رویکرد پیشگیرانه و نگاه مسئولانه کمک بزرگی به صیانت و سلامت نیروهای مسلح می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان، سردار رحیم جهانبخش/معارفه ساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر