کد خبر: 946480 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر زنجان خبرداد:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، گفت: با همت و تلاش های شبانه روزی نجاتگران تیم امداد کوهستان هلال احمر یدک کش خودروی عملیاتی آرگو در این استان ساخته شد.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی، در بازدید از نحوه عملکرد این یدک کش در پایگاه امدادی افزود: این یدک کش می‌تواند خودروهای عملیاتی آرگو را مواقع اضطراری و بحران در مناطق صعب العبور سریع جابجا و حمل کند.

 تاکید کرد: در حال حاضر جمعیت هلال احمر استان زنجان سه دستگاه خودروی عملیاتی آرگو دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاوه بر جابجایی و حمل خودوری عملیاتی آرگو برای این یدک کش کاربری حمل موتور سیکلت امدادی نیز پیش بینی شده است.

میرازیی با بیان اینکه این خودروهای چند منظوره آرگو قابلیت استفاده در مناطق صعب‌العبور را دارند، اظهارداشت: این خودروهای امدادی اگر در موقعیت سیلاب قرار بگیرند با تغییر وضعیت چرخ‌ها همانند  قایق عمل کرده و در هنگام حضور در باتلاق چرخ‌های آن زنجیر و عاج‌دار می شود که برای انجام عملیات در شرایط باتلاقی مناسب است.

وی ادامه داد: این خودروی نجات می‌تواند در شرایط بسیار سخت به عنوان خودروی چند منظوره در بدترین شرایط رودخانه‌ای،‌ کوهستان،  جاده‌های سنگلاخی و در برف و کولاک عمل کرده و قابلیت حمل تا 2 مصدوم و آذوقه را دارد.

ساخت این یدک کش آرگو توسط ولی مرادخانی، سید علی جعفری، مقتدا محمدلو و با همکاری سایر اعضای پایگاه کوهستان تهم انجام شده که برای ساخت آن ازقطعات خودروهای استهلاکی نیز استفاده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان و معاون امداد ونجات در جریان نحوه حمل و جابجایی خودرو عملیاتی چند منظوره آرگو به وسیله یدک کش در پایگاه امدادی هلال احمر قرار گرفتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان/شهرام میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر