کد خبر: 931217 A

مدیرکل بنیاد مسکن زنجان خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن استان، از ساخت واحدهای مسکونی مقاوم با استفاده از اسکلت پیچ و مهره ای استاندارد از سوی بنیاد مسکن استان زنجان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، رضا خواجه ای، اظهار کرد: علیرغم پیشرفت های اخیر در ساخت و سازهای مقاوم در روستاها متاسفانه بدلیل گستردگی و پراکندگی روستاها و وجود تعداد زیادی ساختمان‌های قدیمی و غیراصولی، معمولا پس از وقوع حوادث شدید، آسیب‌های زیادی در سطح روستاها بوجود می آید که در این راستا، بنیاد مسکن استان برای جلوگیری از این حوادث و احداث واحدهای مسکونی مقاوم، اسکلت پیچ و مهره ای استاندارد در کوتاهترین زمان ممکن را تولید می کند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان، ادامه داد: یکی از ویژگی های شیوه های ساخت و ساز که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود استفاده از اسکلت فلزی پیچ و مهره است که نصب سریع و آسان، استاندارد بودن، مقاومت مناسب، هزینه کم از دیگر مزایای این نوع ساخت و ساز است.

وی خاطر نشان کرد: کیفیت ساخت اسکلت های پیچ و مهره ای از درجه بالاتری نسبت به اسکلت‌های بتنی و جوشی برخورداراست چرا که کلیه عملیات ساخت این نوع اسکلت‌ها در محل کارخانه و به دور از عوامل محیطی مخرب انجام می گیرد .

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه در حال حاظر، بنیاد مسکن استان،  بیش از 100 اسکلت پیچ و مهره برای ساخت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در روستای مرصع شهرستان زنجان تولید و و تحویل داده است، گفت: متقاضیان با مراجعه به بنیاد مسکن می توانند درخواست اسکلت پیچ و مهره کرده و با تحویل این اسکلت، برای ۶۰ متر مربع ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و هشت میلیون تومان نیز بلاعوض برای احداث واحد مسکونی مقاوم دریافت کنند.

خواجه ای تصریح کرد: با توجه به مطالعات انجام شده، 153 روستا در استان زنجان روی گسل بوده و بیش از 18 هزار  و 734 واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا 5 هزار و 259 واحد مسکونی که 28 درصد واحدها را شامل می شود، مقاوم سازی شده اند.

وی یادآور شد: تاکنون بیش از 53 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان معادل 49 هزار و 582 واحد در مقابل زلزله مقاوم‌سازی شده اند و برای مابقی نیز نیازمند همکاری بیشتر بانک های عامل و استقبال روستائیان از طرح مقاوم سازی منازل روستایی هستیم.

ساخت واحدهای مسکونی مقاوم در استان زنجان/ رضا خواجه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر