کد خبر: 929040 A

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خبر داد:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ، از اجرای طرح تحول اجتماعی در ۱۶ مسجد استان زنجان خبر داد و گفت: در صورت لزوم تعداد مساجد مجری این طرح افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت الاسلام احمدی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از مهمترین رویش‌های انقلاب اسلامی است که برای تبلیغ اسلام ناب در برابر تفکرات اسلام آمریکایی و اسلام تحجر فعالیت می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، از  مردمی سازی تبلیغ به عنوان یکی از برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد و گفت: تحول نیازمند پشتوانه فکری عظیمی است که باید این سازمان در مباحث فکری و شیوه‌های تبلیغ نوین تغییر و تحول را تجربه کند.

وی، با یادآوری اینکه مردم باید مبلغ دین باشند و در دفاع از دین که تا کنون نیز اینگونه بوده است، افزود: مردم باید تعقل درستی از دین داشته و در جامعه نسبت به تبلیغ دین اقدام کنند که در نگاه مردم سالاری حضرت امام خمینی(ره) نیز اینگونه بیان شده است.

این مقام مسئول به تعطیلی مساجد در پی انتشار ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: با تعطیلی نماز جماعت، جوانان پایگاه‌های سلامت را راه‌اندازی کرده و نسبت به ضدعفونی کردن محلات اقدام کرده و در زمینه توزیع اقلام بهداشتی و تغذیه اقدام کردند.

حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه پس از ماه مبارک رمضان و بنا به تصمیم ستاد مقابله با کرونا مساجد برای اقامه نمازهای یومیه بازگشایی شد، گفت: مساجد ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وی در ادامه از اجرای طرح تحول اجتماعی در ۱۶ مسجد استان زنجان خبر داد و گفت: در صورت موفقیت این تعداد افزایش می‌یابد.

حجت‌الاسلام احمدی از فعال کردن جلسات قرآنی در منازل خبرداد و گفت: امسال ۳۰۰ جلسه قرآنی در استان زنجان برگزار می‌شود.

وی افزود: حاشیه شهر زنجان بیشتر از روستاها نیازمند توجه است و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی تابستان امسال در این مناطق اجرایی می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان همچنین به اساسنامه مجمع خیرین فرهنگ قرآنی اشاره کرد و گفت: در صورت اجازه ستاد کرونا جلسات آن برگزار می‌شود.

این مقام مسئول از فعالیت مروجان وقف خبر داد و گفت: برنامه‌های مروجان وقف نیز بعد از اتمام ویروس کرونا پیگیری می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان /حجت الاسلام احمدی/ مردمی سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر