کد خبر: 859625 A

معاون امور عمرانی استاندار زنجان :

معاون امور عمرانی استاندار زنجان ، در خصوص وجود چالش در شوراهای شهر زنجان در ادوار مختلف اظهار کرد: این چالش‌ها مختص شهر زنجان نبوده و عمدتا در خیلی از شهرها وجود دارد.

به گزارش ایلنااز زنجان، مهرداد سلطانی، در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه اطلاعات و جزئیات جدیدی از پرونده شهردار و عضو شورای اسلامی شهر زنجان در دست نیست، اظهار کرد: وضعیت عضو شورای اسلامی شهر نیز پس از ارائه مدارک در هیأت حل اختلاف بررسی می‌شود. 

معاون امور عمرانی استاندار زنجان ، در خصوص وجود  چالش در شوراهای شهر زنجان در ادوار مختلف اظهار کرد: این چالش‌ها مختص شهر زنجان نبوده و عمدتا در خیلی از شهرها وجود دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه شکل دادن به شوراها نسبت به کشورهای توسعه یافته باید تمریناتی را پشت سر بگذاریم، عنوان کرد: چالش‌های پیش‌رو بخشی از این تمرین‌ها برای رسیدن به دموکراسی شهری است.

 سلطانی همچنین در مورد وضعیت عضو شورای اسلامی شهر و عضو علی‌البدل گفت: این موضوع نیازمند تعیین تکلیف عضو شورای شهر است و باید مدارک مورد نیاز به شورای هیأت حل اختلاف ارائه شود که تاکنون مدارکی در این زمینه از فرماندار زنجان دریافت نکردیم.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان گفت: بررسی وضعیت عضو شورای اسلامی شهر زنجان فرآیندی دارد که باید طی شود.

وی،  در مورد غیر قانونی بودن انتصاب سرپرست شهرداری زنجان گفت: اگر بگوییم این انتصاب قانونی نیست، درست است، اما غیرقانونی نیز نیست.

سلطانی، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه در انتخاب سرپرست شهرداری خلاء قانونی وجود داشت و گذاره‌های قانونی به ما کمکی نمی‌کرد، افزود: با تصمیم شورا و حمایت فرماندار از این برهه نیز گذر کرده و با شفافیت‌سازی این خلاءها رفع می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان /مهرداد سلطانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر