کد خبر: 852486 A

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان:

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان:گفت: در استان زنجان ۴۵۷ تن از خادمین مساجد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان قرار دارند.

به گزارش ایلنا از زنجان، مسعود علیاری ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد: ۴۵۷ نفر از خادمین مساجد در استان زنجان بیمه تامین اجتماعی هستند که ۲۰ درصد حق بیمه این خادمین را دولت و مابقی را خودشان پرداخت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان، تعداد مادحین بیمه شده استان را هم 201 نفر خواند و گفت: در بیمه مادحین هم ۲۰ درصد حق بیمه توسط خودشان و ۲۰ درصد را بنیاد دبل خزاعی پرداخت می‌کند.

این مقام مسئول در زنجان، ادامه داد: در صورت فراهم شدن زیرساخت های لازم تامین اجتماعی آمادگی خود را برای بیمه خادمین مساجد، مادحین و فعالان قرآنی اعلام می کند.

به گفته وی، سازمان تامین اجتماعی به دنبال آن است تا بسیاری از خدمات که امکان برون سپاری آنها وجود دارد را واگذار کند و با ارائه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی، مراجعات به سازمان کاهش یافته است.

این مقام مسئول با تاکید براینکه تامین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است، خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی این نهاد تحت پوشش قرار دادن کارگران و کارکنان مزد و حقوق‌بگیر به‌صورت اجباری و صاحبان حرفه و مشاغل آزاد به‌صورت اختیاری است.

استان زنجان هفت شعبه دائم تامین اجتماعی و چهار شعبه اقماری دارد و یک شعبه کارگزاری نیز در استان فعالیت می‌کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان/مسعود علیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر