کد خبر: 846733 A

در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی عنوان شد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: برای تعاونی‌ها در اقتصاد ملی نقش تعیین‌کننده‌ای دیده شده است ولی در عمل محقق نشده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، فرامرز نیک‌، شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: تحریم ها در حوزه نفتی موج تحرک بخش های اقتصادی مغفول مانده کشور شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با اشاره به اینکه آمار فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های غیرنفتی حاکی از آن است که باید تحریم‌ها را به فال نیک گرفت، ادامه داد: تعاون یکی از بخش‌های تاثیرگذار در عرصه اقتصادی است.

وی با یادآوری اینکه باید کارگروه‌های تخصصی در راستای تقویت این بخش تشکیل شود، گفت: لازم است تا کارگروه های تخصصی ذیل جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شود.

نیک سرشت افزود: برای تعاونی‌ها در اقتصاد ملی نقش تعیین‌کننده‌ای دیده شده است ولی در عمل محقق نشده است.

به گفته وی، آمارها در حوزه تعاون حاکی از آن است که نقش تعاونی‌ها در اقتصاد ملی آن‌طور که باید دیده نشده و در این زمینه کوتاهی شده است، به همین خاطر مهم‌ترین کاری که امروز می‌توان در حوزه تعاونی‌ها انجام داد، پررنگ‌تر کردن جایگاه این بخش در نظام اقتصادی است.

این مقام مسئول خواستار بازبینی در بخش تعاونی ها شد و گفت: دولت این توان را ندارد که در همه بخش‌های اقتصادی ورود پیدا کند، به همین خاطر باید نقش تعاونی‌ها در این عرصه پررنگ‌تر دیده شود.

نیک‌سرشت با اشاره به اینکه اقتصاد کشور، تک‌محصولی است و همین امر حاکی از آن است که تحریم ایران در حوزه نفتی که باعث تحرک سایر بخش‌های اقتصادی می‌شود را باید به فال نیک گرفت، اظهار کرد: یکی از بخش‌هایی که می‌توان با فعال کردن آن، تحریم‌ها را بی‌اثر کرد، حوزه تعاون است و امیدواریم با رفع مشکلاتی که در این بخش وجود دارد، نقش آن را در نظام اقتصادی پررنگ‌تر ببینیم.

در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی /اتاق بازرگانی زنجان نیک سرشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر