کد خبر: 843270 A

همزمان با ۱۶ آذر منتشر شد؛

رئیس‌دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو پیامی منتشر کرد.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا فیروزفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو، پیامی به این شرح منتشر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
سالروز تاریخی ۱۶ آذر و شهادت سه تن از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران نقطه عطفی در جنبش مطالبه گر دانشجویی بود که مبارزات و مطالبات مردم ایران را در مقطعی حساس از تاریخ عیان کرد.

استبداد داخلی حکومت پهلوی جریان های مبارز و تحول خواه داخلی را به زنجیر کشیده بود و عنان اختیار حکومت در دستان استکبار خارجی بود.

ترسیم فضای اقتدار ، آرامش برای تبدیل شدن به ژاندارم خلیج فارس توسط حکومت پهلوی با حمایت ابرقدرت غرب ، روز ۱۶ آذر با اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به سراشیبی سقوط حکومتی تبدیل گردید که چشمانش برای تصمیم در عرصه داخلی و خارجی به انگشت اشاره بیگانگان بود.

شکل گیری انقلاب اسلامی با شعار " استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی " برگرفته از نهضت عاشورای حسینی و با تکیه بر اعتماد و اعتقاد بنیادین به اصول و باورهای دینی و مذهبی جوانان دانشگاهی و توده های مختلف مردم بود.

جنبش دانشجویی ایران راه پرفراز و نشیبی را طی کرده است و برای رسیدن به قله‌های سعادت مندی ملّت بزرگ ایران مسیر طولانی درپیش رو دارد.

تقدیم هزاران دانشجوی شهید در دوران دفاع مقدس برای مبارزه با بیگانگان و دفاع از کیان ایرانی - اسلامی و حفظ " عزت و استقلال "  در ادامه مسیر ۱۶آذر بود و اکنون دانشجویان با تاسی از فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی برای تعالی و پویایی جامعه با جهاد علمی مسیر جنبش را ادامه می دهند.

۱۶ آذر سال " رونق تولید " نقطه آغازین تحولات در عرصه آموزش عالی کشور برای کسب مهارت و کارآفرینی خواهد بود و از دانشجویان به عنوان موذنان جامعه که مورد توجه و خطاب رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی هستند انتظار می رود در قبال مسائل مختلف جامعه مسئولانه ورود کنند و روح امید و پویایی دوران جوانی و دانشجویی را به جامعه منتقل و آن را زنده نگه دارند.

فرا رسیدن سالروز تاریخی ۱۶ آذر را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیق و سعادت این قشر عزیز و فرهیخته را در رسیدن به اهداف ارزشمند علمی مسئلت می نمایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان /علیرضا فیروز فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر