کد خبر: 841140 A

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بر ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد و گفت: نمایشگاه های کتابی که از سوی این نهاد دایر می شود در طول سال مستمر است.

به گزارش ایلنا از زنجان، ابراهیم قاسمی، افزایش سرانه مطالعه را از شاخص توسعه پایدار در جوامع خواند و گفت: با نگاهی به کشورهای توسعه یافته می توان به جایگاه کتاب و کتابخوانی در این کشورها پی‌برد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به تلاش این مجموعه برای افزایش کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و گفت: به همین منظور نمایشگاه‌های کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به صورت مستمر در شهرستان‌ها و حتی سطح روستاهای بزرگ برگزار می‌شود.

این مقام مسئول به برپایی نمایشگاه ناشران کتاب برای دهمین سال متوالی در زنجان اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه از 11 آذرماه با حضور ناشران کشوری برپا می شود.

وی با یادآوری اینکه استقبال از نمایشگاه‌های کتاب به ویژه در سطح روستاها از برگزاری نمایشگاه کتاب به ویژه کتابخانه سیار بالا است، ادامه داد: با این طرح به دنبال ترویج فرهنگ مطالعه در روستاهای مناطق محروم هستیم.

قاسمی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد امکان استفاده از کتاب‌هایی که دسترسی آنها برای شهروندان وجود ندارد، برپا می شود، افزود:  جشن امضا و رونمایی از کتاب از نویسندگان و مولفان استانی، جلسات داستان خوانی، کارگاه‌های آموزشی شیوه ترویج کتابخوانی و برگزاری نشست‌های کتابخوان از جمله برنامه‌های جانبی است که در حاشیه نمایشگاه کتاب اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان/ابراهیم ق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر