کد خبر: 840604 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان شیوع بیماری آنفلوآنزا در استان 25 درصد است و شاهد اپیدمی آنفولانزا هستیم، گفت: بر همین اساس از هر پنج نفر احتمال بیمار شدن یک نفر وجود دارد.

به گزارش ایلنا از زنجان، کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان زنجان شامگاه دیروز با بررسی موضوعات مختلف فرهنگی از جمله مباحث مربوط به شیوع بیماری آنفلوانزا و وضعیت استان در ارتباط با این بیماری برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در این جلسه ضمن اشاره به وضعیت استان در ارتباط با بیماری آنفولانزا بیان کرد: وقوع ایپدمی آنفلوانزا غیرقابل پیش‌بینی است و دارای سرعت و وسعت بسیار بالایی است.

پرویز قزلباش با اشاره به اینکه در استان زنجان نیز دچار اپیدمی آنفلوانزا شده‌ایم، بیان کرد: البته واکسن این بیماری به اندازه کافی در استان وجود دارد و آموزش‌های تخصصی و عمومی نیز به حد کافی ارائه می‌شود و نگرانی در ارتباط با واکسن و دارو نداریم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان شیوع این بیماری در استان 25 درصد است، تصریح کرد: بر همین اساس از هر پنج نفر احتمال بیمار شدن یک نفر وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه وضعیت استان زنجان نسبت به استان‌های همجوار بهتر است، افزود: تعداد افراد بستری شده در زمینه این بیماری 226 نفر است که در این حوزه نیز وضعیت استان مطلوب است.

وی با بیان اینکه در ارتباط با بحث داروهای خاص استان به داروخانه شهید رجایی وابسته است که همین امر دارای گردش مالی 40 میلیارد تومانی به دانشگاه علوم پزشکی به صورت سالانه است، افزود: اگر داروخانه هلال احمر نیز چنین خدماتی ارائه دهد، امور دارویی مردم تسهیل خواهد شد.

قزلباش همچنین در ارتباط با تغییر وضعیت داروخانه هلال احمر از شبانه به روزانه گفت: توجیهی برای تغییر وضعیت داروخانه هلال احمر از نظر ما وجود ندارد، چرا که این داروخانه پوشش خوبی برای بخشی از شهر زنجان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان /پرویز قزلباش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر