کد خبر: 839107 A

استاندار زنجان عنوان کرد؛

استاندار زنجان با اشاره به عدم تکمیل پایانه صادراتی استان به عنوان یکی از دغدغه‌های بزرگ استان، گفت: هماهنگ نبودن دستگاه‌ها ضمن ایجاد مشکل برای زمان حال، آیندگان را هم با مشکل مواجه می‌کند و راه کار حل این مشکل همراهی دستگاه‌ها در اجرای پروژه‌ها است.

به گزارش ایلنا از زنجان، فتح‌الله حقیقی، در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان، با اشاره به اهمیت پایانه‌های صادراتی در رونق صادرات،  تاکید  کرد: این مهم باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

حقیقی همچنین  به عمر بالای برخی از پروژه‌ها اشاره و تصریح کرد: تاخیر در تکمیل پروژه‌ها علاوه بر هدر رفت هزینه‌ها، گرفتاری‌های متعددی را هم برای آیندگان به وجود می‌آورد.

وی بر ضرورت رفع مشکل ایجاد شده در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه پایانه صادراتی استان تاکید کرد و گفت: اگر این سرمایه‌گذار برای ادامه حضور در این پرژوه مشکل دارد، که این مهم نیازمند بررسی کارشناسانه با حضور مسؤولان اقتصادی است.

استاندار زنجان رفع دغدغه مردم در حوزه اقتصاد را از راه‌کارهای توسعه اشتغال اعلام و تصریح کرد: توسعه صادرات هم به رونق اشتغال کمک خواهد کرد.

وی به به برگزاری نمایشگاه‌ تخصصی در زمینه نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل، اشاره و بیان کرد: این نمایشگاه به اهداف خود که القای توانمندی با هدف کاهش واردات بود، با انعقاد 12 تفاهم‌نامه رسیده است.

وی به صادرات 162 میلیون دلاری انجام شده از گمرک استان اشاره کرد و گفت:  32.5 درصد صادرات استان هم از سایر گمرکات کشور انجام می‌شود.

همچنین معاون مالی و اقتصادی شهردار زنجان با تاکید بر اینکه نظارت بر میادین تره‌بار جزو وظایف حاکمیتی شهرداری است، افزود: بر اساس توافقنامه موجود بین شهرداری و شرکت پایانه صادرات محصولات کشاورزی،  10 هکتار عرصه از 20 هکتار مساحت این پایانه صادراتی، به شهرداری واگذار شده است.

ولی‌الله کلانتری با تاکید بر صدور پروانه ساخت پایانه صادراتی گفت: این پروانه طی روزهای آینده صادر خواهد شد.

استاندار زنجان /حقیقی/توسعه صادرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر