کد خبر: 838654 A

رئیس کل دادگستری استان زنجان مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: هدف از تشکیل بسیج، مشارکت مردم‌سالاری دینی یعنی مشارکت مردم در اداره حکومت اسلامی است.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در همایش یاوران ولایت که با حضور بسیجیان دستگاه قضایی استان زنجان برگزار شد، با تبریک هفته بسیج افزود: امام راحل، تاکید زیادی بر مشارکت مردم در امور کشور داشتند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان خاطرنشان کرد: آنچه که در غرب به آن اهمیت داده می‌شود احزاب سیاسی به عنوان نمادی از اراده مردم است اما احزاب در فرهنگ دینی و اسلامی، نمایندگی مردم را ندارند بلکه آحاد مردم نمایندگی دارند.

وی گفت: یکی از مبانی فکری تشکیل بسیج، حدیث نبوی است که می‌فرماید همه شما نگهبانید و به آنچه که شما نگهبان هستید در برابر خداوند متعال مسؤولیت دارید.

صادقی نیارکی افزود: این حدیث به معنی مشارکت همگانی ملت در اداره حکومت اسلامی است.

رییس شورای قضایی استان زنجان با بیان اینکه حفظ ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی، یکی از مواردی است که به این مبانی فکری می‌پردازد، اظهار داشت: هدف و مسیر صحیح حرکت انقلاب اسلامی برای اهداف شخصی نبود بلکه از مردم برای مردم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواجهه انقلاب اسلامی هجمه‌های بیرونی، خاطرنشان کرد: دشمن به صورت رسمی اعلام کرد که ۲ سال برای حوادث چند روز اخیر، برنامه‌ریزی کرده و منتظر یک فرصت بود تا برنامه‌های شوم خود را پیاده کند.

صادقی نیارکی تصریح کرد: دشمن از آغاز پیروزی انقلاب به دنبال ضربه زدن بود زیرا افزایش نرخ بنزین، یک بهانه بود تا دشمن وارد میدان شود.

وی ادامه داد: همانگونه که مشاهده شد مردم عزیز و بسیجیان مخلص، اجازه میدان‌داری به دشمن نداده و بلافاصله به میدان آمده و با حضور باشکوه خود ضمن وفاداری به نظام و رهبری، مشت محکمی بر دهان دشمنان زدند.

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: تا زمانی که مردم و بسیجیان در میدان باشند، آسیبی به انقلاب اسلامی وارد نمی‌شود و خواب شوم دشمن، تعبیر نخواهد شد که این نشان از اهمیت بسیج دارد.

وی داشتن روحیه بسیجی در خدمت صادقانه و بی‌منت به مردم را مهم و اثرگذار خواند و اظهار داشت: این روحیه بسیجی بود که حماسه آفرید و مردم زنجان، اولین استان کشور بود که بعد از حوادث و آشوب‌ها به خیابان‌ها آمده و تجدید عهد با انقلاب و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی کردند.

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: عضویت در بسیج و به عبارتی بسیجی بودن، یک افتخار بزرگ است و نگاه بسیج به بیرون نیست بلکه به داخل کشور است.

وی افزود: نگاه بسیج به مردم، تقوا و خدمت به جامعه بوده و حضور آن در تمام عرصه‌ها و حوادث مانند زلزله، سیل، سازندگی‌ها و سایر موارد جزو افتخارات است.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر