کد خبر: 835160 A

در نشست خبری عنوان شد؛

مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان از برگزاری پنجمین دوره جشنواره هنری، دانشجویی ققنوس همزمان با سراسر کشور در زنجان برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، ابوالفضل صابری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پنجمین دوره جشنواره هنری، دانشجویی ققنوس در سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مسؤول بسیج دانشجویی استان زنجان با اشاره به اینکه مرحله استانی جشنواره هنری دانشجویی ققنوس در زنجان همزمان با بهمن‌ماه امسال برگزار می شود، ادامه داد: هنر ابزار مناسبی برای انتقال تفکر بسیجی به نسل جوان است.

وی با اشاره به اینکه ترویج روحیه انقلابی و ذهنیت دادن به هنرمندان در دستور کار جشنواره هنری دانشجویی ققنوس قرار دارد، تصریح کرد: فراخوان این جشنواره امروز منتشر شده است و 47 هزار دانشجو در 26 واحد دانشجویی می توانند در جشنواره شرکت کنند.

صابری خاطرنشان کرد: دریافت آثار از آذر تا پایان دی‌ماه سال‌جاری و بازبینی آثار از اوایل دی‌ماه انجام می شود؛ همچنین دریافت آثار جشنواره هنری دانشجویی ققنوس تا پایان دی‌ماه انجام می‌شود و در بهار سال 99 هم مرحله کشوری این جشنواره برگزار خواهد شد.

مسئؤل بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه موضوع این جشنواره آزاد است، افزود: یکی از شرایط شرکت در این جشنواره دانشجو بودن شرکت کنندگان است.

وی از برگزاری نمایشگاه‌های دانشجویی از آثار جشنواره خبر داد و گفت: کارگاه‌های تخصصی نیز برای عموم شرکت‌کنندگان در جشنواره برگزار خواهد شد که بعد آموزشی است.

عدالت‌خواهی اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی، مشکلات صنفی دانشجویان و دانشگاه، اقتصاد مقاومتی و تحریم‌های ظالمانه ایران، دفاع مقدس، محور مقاومت، استکبارستیزی، اسلامی شدن دانشگاه‌ها، سبک زندگی اسلامی، تناقضات سبک زندگی مدرن و وفاق اجتماعی ایرانیان با رویدادهای سیل ۹۸، جهاد اقتصادی، حمایت از تولید ملی، چهل سالگی انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب و فرهنگ و هویت شهروندی از موضوعات پیشنهادی جشنواره هنری، دانشجویی ققنوس است.

این جشنواره در بخش های ادبیات، هنرهای تجسمی، ادبیات نمایشی، فیلم کوتاه، انیمیشن، تئاتر، استندآپ کمدی، موسیقی، مداحی، پژوهشی برگزار می شود.

پنجمین دوره جشنواره هنری، دانشجویی ققنوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر