کد خبر: 832896 A

صنعتی منفرد خبرداد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: صدور سند مالکیت روستایی موجب محرومیت زدایی و ارتقای توسعه پایدار می شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، سجاد صنعتی منفرد ، با اعلام این خبر، اظهار کرد: تاکنون 63 هزار و 191 فقره  سند برای واحدهای مسکونی روستایی و 6665 جلد سند برای شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد در این استان صادرشده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: میزان صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی در استان 15/68 درصد بوده است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی با بیان اینکه، برای توسعه اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی صدور سند اماکن روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: بنیاد مسکن استان با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین بافت روستاها، افزایش انگیزه جهت پایداری سکونت در روستا، گسترش کالبدی موزون و طراحی شده و بهره‌گیری مناسبتر روستاییان از خدمات جهت سرمایه‌گذاری و نهایتاً ایجاد امنیت قضایی با همکاری اداره ثبت اسناد اقدام به تهیه و اجرای طرح صدور سند اماکن روستایی نموده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه، صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی، باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت، گفت: صدور سند برای واحدهای روستایی همواره موجب محرومیت زدایی، افزایش ارزش املاک در مناطق روستایی ، بهره گیری از سرمایه های راکد موجود در روستاها برای فعالیت‌های حقوقی و اقتصادی و در نهایت ارتقای توسعه پایدار را به دنبال خواهد داشت.

صنعتی منفرد با اشاره به اینکه صدور سند واحدهای مسکونی روستایی برای خانوارهای روستایی هزینه چندانی ندارد و متقاضیان میتوانند برای صدور سند به بنیاد مسکن استان مراجعه کنند، خاطر نشان کرد: واگذاری اسناد مالکیت روستایی، زمینه را برای دریافت تسهیلات بهسازی مسکن فراهم می کند و به عنوان یک پشتوانه برای روستائیان به شمار می آید و می توان گفت، گامی در جهت بهره‌مند شدن جوامع روستایی از مزایای مالکیت تثبیت‌شده در جهت توسعه موزون است تا منابع به صورت منطقی و عادلانه میان مردم روستا به گونه‌‌ای تقسیم شود  که همه روستاییان امکان یابند مانند جوامع شهری از حقوق مناسبی در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و حقوقی بهره‌مند شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان /صنعتی منفرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر