کد خبر: 832895 A

سرپرست شرکت کالسیمین عنوان کرد:

سرپرست شرکت کالسیمین در رابطه با فروش محصولات خود در بازار داخلی گفت: با اینکه محصول ما در بازار بورس عرضه می‌‌شود اما خریدار داخلی وجود ندارد.

به گزارش ایلنا از زنجان، درحاشیه بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس صنعت، معدن و تجارت استان و فرماندار شهرستان ماهنشان از شرکت کالسیمین ، فرشاد صبری سرپرست شرکت کالسیمین با ارائه گزارشی از وضعیت تولید و موانع پیش روی شرکت ، با اشاره به عدم تحویل به موقع سهمیه‌‌ خاک، محدودیت تامین پرمنگنات و نیز کمبود خاک و فروش شمش روی، اظهار داشت: ما با وجود تمامی این تنگناها و با تکیه بر توان داخلی ضمن افزایش تولید از 34 تن ورق روی در روز به ۹۰ تن، شاهد تولید اسمی فلز محتوی ۵۰ تن در واحد BZS» » شدیم.

صبری ادامه داد: اگر خاک مورد نیاز به موقع به شرکت تحویل داده شود ما می‌توانیم بالای ۱۰۰ تن ورق روی بصورت روزانه تولید کنیم.

سرپرست شرکت کالسمین، با بیان اینکه امیدواریم دولت با تمهیداتی از صنایع کوچک و بزرگ حمایت کند، ابراز کرد: ما نیز به وسع خودمان در این رابطه با همراهی انجمن سرب و روی کشور سلسله نشست‌هایی با مسئولان واحد‌های تولیدی داشته‌ایم که امیدوارم در ترمیم و تقویت وضعیت موجود موثر باشد.

سرپرست شرکت کالسیمین در رابطه با میزان فروش شرکت نیز، یادآور شد: در شش ماهه‌ اول سال ۹۸ حدود ۲۴۰ میلیارد تومان سود داشته‌ایم که روی سامانه کدال خواهد آمد.

صبری همچنین با بیان اینکه در زمینه‌ صادرات مشکلات کمی نداریم، تصریح کرد: به خاطر تحریم‌ها نمی‌توانیم محصولات تولیدی را وارد بازار جهانی کرده و به رقابت بین‌المللی بپردازیم.

صبری اضافه کرد: با چنین وضعیتی امکان بهره‌مندی از فرصت‌های افزایش قیمت‌های جهانی نیست و از جهتی در خصوص دریافت پول نیز دچار مشکل هستیم. همچنین برای تبدیل ارزی دستکم حدود ۱۲ تا ۸ درصد متحمل هزینه‌ی اضافی می‌شویم و این از نظر اقتصادی چیز کمی نیست ولی با همه‌ی این مشکلات تمام تلاش ما حفظ چرخه‌ی تولید و تداوم صادرات محصول است.

سرپرست شرکت کالسیمین در رابطه با فروش محصولات خود در بازار داخلی نیز خاطر نشان کرد: با اینکه محصول ما در بازار بورس هم عرضه و اعلام می‌ شود اما خریدار داخلی وجود ندارد.

به گفته صبری، تمام شرکت‌های هلدینگ از قبیل شرکت توسعه معادن روی ایران و تمامی شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ توسعه معادن روی ایران از جمله شرکت کالسیمین مورد تحریم مستقیم آمریکا و شخص رییس جمهور این کشور قرار گرفته است.

سرپرست شرکت کالسیمین، همچنین در خصوص شرایط واگذاری معدن انگوران نیز گفت: معدن را باید به شخص یا شرکت و ارگانی واگذار کنند که توانایی بهره‌برداری و مدیریت آن را داشته باشد در غیر این صورت همه‌ی واحدهای مربوطه متضرر می‌شوند و این وضعیت به نفع تولید نیست.

وی ادامه داد: خاک معدن به عنوان سرمایه‌ ملی است و باید در چرخه‌ اقتصاد به درستی توزیع و تقسیم شود.

صبری، در رابطه با بحث مالیات و پرداختی حقوق پرسنل شرکت هم ابراز کرد: تاکنون هیچگونه بدهی مالیاتی و غیره در شرکت وجود نداشته و حقوق پرسنل نیز به موقع پرداخت شده و کمترین معوقه‌ای در بحث پرداخت‌های خود نداریم.

صبری، در خصوص گزارش تولید نیز افزود: وقتی که بنده به عنوان سرپرست کالسیمین مدیریت شرکت را برعهده گرفتم، تولید روزانه ورق روی ۳۴تن در روز بود ولی امروز با همت و پشتکار تمامی مجموعه (اعم از مدیران و پرسنل مجتمع) این ظرفیت به ۹۰ تن در روز رسیده است و اگر مسئولی بخواهد از وضعیت تولید اطلاع داشته باشد گزارش دقیق آن را در اختیارش قرار می‌دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: اگر کسی بخواهد از تولید روزانه‌ ما مطلع باشد می‌تواند این اطلاعات را از "سیستمitps" استخراج کند.

صبری تصریح کرد: حدود ۱۲۰۰ نفر پرسنل در شرکت کار می‌کنند و در گذشته به خاطر ضعف مدیریت شرکت برخی اختلافاتی به وجود آمده است که امیداورم با همدلی تمامی عوامل و همراهی مسئولان مشکلات موجود رفع و رجوع شده و با ترمیم ترک‌های کوچک ایجاد شده بر دیوار اعتماد برخی از پرسنل به یکپارچگی برسیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در شرکت‌های قشم، بافق، ملی سرب روی،اسیدسازان،صنعت روی زنگان،آلفا ماشین حتی در همین شرکت فراوری مواد معدنی هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد و قاطبه‌ی کارگران با همدلی و هماهنگی قابل تحسینی به امر تولید اهتمام دارند.

وی با بیان اینکه در شرکت کالسیمین ماهانه مبلغ ۲۰ میلیارد تومان هزینه‌ی خرید تجهیزات اختصاص می‌یافته که مبلغ بسیار بالایی است و این مبلغ برای خرید قطعات پمپ و مسائلی از این دست پرداخت می‌شد که بعد از بررسی‌های لازم غیر واقعی بودن قیمت‌ها محرز شد و از اختصاص این مبلغ جلوگیری کردیم.

وی تاکید کرد: اگر این بی‌نظمی‌ها مهار نشود هیچ مدیریتی نمی‌تواند در این مجموعه مدیریت کند.

صبری همچنین با اشاره به اینکه شرکت کالسیمین یک شرکت سهامی عام است و اگر مشکلی در بهروری و موجودیت شرکت پیش بیاید اولین نفری که باید به سهامداران پاسخگو باشد خود بنده هستم، گفت: به خاطر این موضوع و اهمیت بالای آن خیلی از بی‌نظمی‌ها را بررسی و مهار کردیم و در حال حاضر مجموعه با ریتم مناسبی به تولید خود ادامه می‌دهد.

صبری در خصوص کمیته‌ی وام‌ها نیز گفت: از ماه جاری به ۲۵ نفر از پرسنل وام ۵ درصدی پرداخت خواهد شد، همچنین پاداش اعیاد هم پرداخت شده و ۶ ماهه‌ی دوم نیز به موقع پرداخت خواهد شد.

سرپرست شرکت کالسیمین گفت: اگر تولید روزانه‌ی ما به حجم ۱۰۰ تن در روز برسد در خصوص جذب مجدد نیرو تصمیم جدی خواهیم گرفت و تنها شرط و لازمه‌ی این کار رسیدن به سقف ۱۰۰ تن در روز است.همچنین علاوه بر این به پرسنل شرکت پاداشی از مزایای بهره‌وری در نظر گرفته خواهد شد.

صبری همچنین با تقدیر از حمایت رئیس صنعت، معدن و تجارت استان زنجان و پیگیری کمبود پرمنگنات مورد نیاز شرکت توسط وی، تصریح کرد: طرح جدید «آب اکسیژنه» را در واحد لیچ پیاده‌سازی کرده‌ایم که مصرف پرمنگنات را به شکل محسوسی کاهش می‌دهد.

وی، در این برنامه‌ی بازدید خواستار حمایت بیش از پیش مسئولان استانی از بحث تولید و اشتغال شد و گفت: انتظار داریم مسئولین استان همیشه حامی ما باشند تا اختلالی در چرخه‌ی تولید شرکت ایجاد نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان نیز در ادامه گفت: با توجه به تحریم شرکت‌های بزرگی چون کالسیمین ضروری است مدیران و نمایندگان کارگری واقعیت‌های موجود را به منظور آگاهی بیشتر کارگران از وضعیت موجود و همراهی بیش از پیش آن‌ها تشریح کنند تا برای عبور از تنگناهای اقتصادی عزم و برنامه‌ی موثری داشته باشند.

فرامرز نیک‌سرشت اظهار کرد: با مدیریت خلاق می‌توان راهکارهای عملی را برای افزایش راندمان و بهره‌وری در نظر گرفت و من نسبت به خلاقیت مدیریت مجموعه کالسیمین این باور را دارم.

وی تاکید: اگر امروز این شرکت‌ همچنان به تولید خود ادامه می‌دهد نشان از تعهد، تخصص و مسئولیت پذیری تیم مدیریتی جدید است که بدون کمترین سستی و سرخوردگی به تولید ادامه می‌دهند و تسلیم مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه نمی‌شوند.

وی به همراهی شورا با مدیریت تاکید کرد و گفت: شورای کارگری باید به عنوان بازوهای هماهنگی مدیریت عمل کند و در کنار آن‌ها به حل و فصل مشکلات مجتمع بپردازد تا با اتحاد و انسجام بیشتری بتوان از این شرایط دشوار عبور کرد.

نیک‌سرشت با بیان اینکه همه چیز را باید در چهارچوب قانون و مقررات پیگیری کرد گفت: شواهد نشان می‌دهد که نمایندگان و قاطبه‌ی کارگران همراهی دلسوزانه‌ای با مدیریت مجتمع دارند و بالطبع همدلی و همراهی ارمغان‌آور آرامش و امنیت است و این خود شرایط اصلی پیشرفت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با بیان اینکه شرکت کالسیمین یکی از شرکت خوب و خوشنام استان است و باید قدر آن و مسئولین شرکت را دانست، عنوان کرد: نباید در چنین مجموعه‌هایی کوچکترین حواشی‌ای ایجاد شود و به امر تولید آسیب بزند که در این صورت از اقتصاد خود کارگران گرفته تا مسائل کلان دچار ضرر و زیان می‌شوند.

نیک‌سرشت افزود: ما از نزدیک شاهد فعالیت مفید این شرکت‌ها هستیم و تمامی عوامل باید دست به دست هم بدهند و از بروز هرگونه مشکل اعم از تنش‌های درونی در سطح واحد‌ها و کم کاری کارگران در خط تولید  جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: ما نیز به عنوان مسئولین دولتی استان هرچه در توان داشته باشیم و هر کمکی از دستمان بر بیاید دریغ نخواهیم کرد.

مدیرکل اداره تعاون، کار و امور اجتماعی استان نیز در این بازدید با بیان اینکه تخلفات مالی و اداری باید از هم جدا شود، خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی شرکت باید در صورت وقوع تخلفات اداری با عاملان آن برخورد کند و تخلفات مالی هم باید توسط مراجع قضایی مورد بررسی قرار بگیرد.

محمدرضا یوسفی ابراز کرد: علی‌رغم کمبود خاک و عدم تحویل به موقع سهمیه‌ی خاک و محدودیت تامین برخی مواد اولیه و ملزومات تولید و همچنین محدودیت‌های مربوط به فروش و صادرات شمش روی که مشکل مبتلا به اکثر واحدهای تولید روی استان است، تولید ورق روی قریب به سه برابر رشد نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه تمهیدات خوبی با تدبیر مدیران شرکت و کارکنان زحمتکش در ارتباط با فعالیت واحد «BZS» فراهم شده عنوا کرد: به نظر می‌رسد روند کنونی تولید آهنگ رو به رشدی داشته و حتی تولیدات شرکت از این سطح هم فراتر رود.

مدیرکل اداره تعاون، کار و امور اجتماعی استان در ادامه گفت: عملکرد مالی سال جاری نشان می‌دهد سود دهی شرکت در شش ماهه نخست سال از رقم ۴۰۰ میلیارد تومان عبور کرده و شرکت هیچگونه تعهد و یا معوقه‌ای در ارتباط با مالیات و یا حق بیمه کارگران نداشته و حقوق و مزایای کارگران در فواصل زمانی مرتب پرداخت شده و علاوه بر آن پرداخت مزایای جنبی و انگیزشی کارگران برابر عرف و حتی در مواردی بالاتر از آن درطول سال از نظم و ترتیب بهتری نسبت به گذشته برخوردار است و اعضای شورای اسلامی حاضر در جلسه (در محل کارخانه) هم دغدغه‌ای در ارتباط با حقوق و مزایا نداشته و تنها نگران تهیه خاک و سایر ملزومات هستند که خوشبختانه برنامه‌ریزی مناسبی از سوی مدیران شرکت در این خصوص به عمل آمده است.

 یوسفی تصریح کرد:  تعداد ۷ نفر از کارگران به دلیل اتمام قرارداد کار از شرکت منفک شده‌اند ولی به لحاظ نگرانی خانواده‌های آنان و علیرغم برخی مشکلات مربوط به روابط کارگران مزبور خواستار ادامه‌ی همکاری آن‌ها از شرکت شدیم که خوشبختانه با پاسخ مثبت مدیرعامل مسئله حل شد و انشاالله به زودی به محل کار خود بازگشته و ادامه همکاری خواهند داد.

مدیر کل سیاسی استانداری نیز گفت: شرکت کالسیمین علیرغم تحریم‌های ناجوانمردانه در وضعیت رو به رشدی قرار دارد و این جای امیدواری است.

خیراله ترخانی ابراز کرد: تا آنجایی که ما می‌دانیم مشکلات فعلی شرکت مشکلاتی است که از مدیریت سابق به ارث رسیده و تیم فعلی در صدد رفع آن است.

مدیر کل سیاسی استانداری با تاکید بر اینکه مدیران فعلی به دنبال اصلاح روند نامناسب گذشته هستند، عنوان کرد: این اصلاحات باید روند مدبرانه‌ی خود را حفظ کند و در کنار آن دستگاهای مرتبط نیز باید در اصلاح ساختاری، این مجموعه را همراهی کند.

فرماندار شهرستان ماهنشان هم در این برنامه گفت: برای اولین بار آزمون جذب نیرو در شرکت کالسیمین اجرا شد و این خود مسبب عدالت و ترغیب استعداد منابع انسانی است.

مجتبی نوری با اعلام اینکه با مدیریت جدید نظم و انضباط مجدداً به شرکت بازگشته است، عنوان کرد: با حفظ آرامش و رعایت موازین قانون کار می‌توان مشکلات موجود را رتق و فتق کرد.

شرکت کالسیمین/فرشاد صبری/شمش روی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر