کد خبر: 828882 A

وزیر صنعت در زنجان:

وزیر صمت گفت: واحدهای تولیدی کشور توانایی تولید را دارند ولی آنچه این واحدها را بامشکل مواجه کرده است، کمبود و عدم تامین نقدینگی است.

به گزارش ایلنا از زنجان، رضا رحمانی در مراسم آغاز به کار نیروهای جدید ایران ترانسفوی زنجان اظهار کرد: استان زنجان یکی از استان های کم مشکل در حوزه صنعت است.

وزیر صمت تعامل و همکاری بین مدیران استان زنجان را قابل تقدیر خواند و گفت: جذب نیروهای جدید در شرکت ایران ترانسفو یکی از اقدامات ارزشمند استان است.

وی اشتغالزایی جوانان را از اولویت های دولت خواند و گفت: مسئولان باید کمک کنند تا مشکل بیکاری جوانان رفع شود.

رحمانی تعداد شاغلان در حوزه صنعت و معدن در کشور را بالغ بر 10 میلیون نفر خواند و گفت: این بخش های جزو بخش های مولد کشور محسوب می شوند و در جوامع دیده می شود وقتی این بخش ها فعال باشد سایر بخش ها هم فعال می شوند.

وزیر صمت بر ضرورت گردش مالی شرکت ها به منطقه مستقر در آن تاکید کرد و گفت: لازم است شرکت ها از نیروهای بومی استفاده کنند.

وی محورهای هفت گانه وزارت صمت در سال جاری را مورد تاکید قراردارد و گفت: پنج مورد از این محورهای هفت‌گانه در ایران ترانسفوی زنجان عملیاتی شده است.

وی یکی از مشکلات واحدهای تولیدی را نقدینگی خواند و ادامه داد: تأمین مالی را بسیار مورد اهمیت قرار داده‌ایم، هرچند که عموما به خاطر عدم تأمین نقدینگی دچار مشکل شده‌ایم و ظرفیت‌ها بلا استفاده مانده است.

وزیر صمت گفت: امروز ما ظرفیت این را داریم که دو برابر ظرفیت فعلی یخچال یا تلویزیون تولید کنیم و در حوزه سایر لوازم خانگی و پوشاک نیز ظرفیت داریم، اما مشکل اکثر این واحدها تأمین نقدینگی است چون نظام بانکی به لحاظ ساختاری مشکل دارد.

وزیر صنعت /رضا رحمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر