کد خبر: 828462 A

رئیس کل دادگستری استان زنجان تاکید کرد:

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: دستگاه قضایی استان اجازه نخواهد داد تا سلامت انتخابات به خطر بیفتد.

به گزارش ایلنا از زنجا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در دومین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت نبی اکرم (ص) و امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)  و تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های اعضای ستاد گفت: انتخابات یکی از مظاهر مهم مردم سالاری دینی است که همیشه مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری بوده است و ما مسئولان هم بایستی همواره در این مسیر حرکت کنیم.

وی افزود: همه باید با اتحاد  و همدلی  زمینه مشارکت حداکثری و با شکوه مردم در انتخابات داشته باشیم. هیچ جدایی بین مسئولان و برگزار کنندگان انتخابات وجود ندارد. همه مسولان باید پای کار باشند و در این راستا از کارگزارانی استفاده شود که نگاه انقلابی و جهادی داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: اعضای ستاد بایستی گزارشات خود را در اسرع وقت به دبیر خانه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی ارسال نمایند و دبیر خانه نیز باید ضمن پالایش گزارشات اقدامات لازم را در این راستا انجام دهد.

رئیس شورای قضایی استان زنجان تاکید کرد: دستگاه قضایی استان و ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در صورت مشاهده تخلف در بدو امر برخورد قضایی را انجام نخواهد داد بلکه ابتدا در صورت مشاهده تخلف و ناهنجاریها ابتدا تذکر داده و اقدامات پیشگیرانه انجام خواهد داد، در صورت عدم رعایت این تذکرات برخورد جدی انجام خواهد داد و دستگاه قضایی استان اجازه نخواهد داد تا سلامت انتخابات به خطر بیفتد.

وی افزود: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی باید انتخابات گذشته را آسیب شناسی کند، اگر احیاناً در یک حوزه ای مشارکت پایین بوده بایستی ببینیم کدام اقدام باعث این امر شده است؟ همه باید تلاش کنیم تا یک انتخابات خوب، سالم و با مشارکت حداکثری داشته باشیم.

ترخانی دبیر ستاد انتخابات استانداری زنجان در این جلسه از آمادگی این ستاد برای برگزاری هرچه باشکوهتر انتخابات اسفند ماه  خبر دادو گفت: رعایت مر قانون در انتخابات  دستور کارستاداست و داوطلبان و  طرفداران آنها  نیز بایستی در کلیه فرایند انتخابات قانون را رعایت کنند .

وی خاطر نشان کرد :حسن اجرای انتخابات  وظیفه ستاد انتخابات در استانداری  است  اما برای برگزاری هرچه باشکوهتر انتخابات همراهی و همکاری همه نهاد ها و دستگاههای ضروری است .

ترخانی اظهار کرد: اقدامات پیشگیرانه در ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در آسیب شناسی و پیشگیری از جرایم بسیار مهم است و ما هم مصوبات و گزارشات این ستاد را پیگیری و اجرا خواهیم کرد.

در ادامه جلسه رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان رعایت عدالت و اصل بی طرفی میان کلیه داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی را امری ضروری بر شمرد و افزود: ایجاد فضای سالم و  عدم سوء استفاده از امکانات دولتی در انتخابات  را مورد تأکید قرار داد.

میرزاپور با بیان اینکه جریان های سیاسی باید مدیریت شوند، ادامه داد: انتظار نظام و داوطلبان اجرای  یکسان  قانون  و عدالت برای همه جناح‌ها و افراد است و دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان در راستای حفظ آرای مردم قاطعانه به وظیفه خود عمل خواهد کرد، چرا که همه جریان های سیاسی و داوطلبان از نظر ما یکسان هستند و ما تلاش می کنیم بستر های برگزاری هرچه باشکوه انتخابات و حضور حدا کثری مردم پای صندوق‌های رأی را فراهم کنیم .

رئیس کل دادگستری استان زنجان:
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر