کد خبر: 827962 A

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان خبرداد:

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت روستایی و ۵۴۰ هزار نفر جمعیت شهری استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش ایلنا از زنجان، خدیجه ابراهیم خانی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بیمه سلامت گفت: 6 میلیون همپوشانی بیمه ای بعد از سال ۹۳ اتفاق افتاد.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش هزینه های پوشش خدمات درمانی گفت: از سال های گذشته با دریافت اطلاعات مربوط به سایر بیمه ها بسیاری از همپوشانی ها برطرف شد.

 وی ادامه داد: براساس تکالیفی که برعهده داشتیم چهار پروژه الکترونیکی در اسفند سال گذشته در دستور کار پروژه های زنجان قرار گرفت.

ابراهیم خانی با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونیکی در تمام شهرستان ها در حال اجراست، گفت: از تیرماه امسال این طرح پذیرش و رسیدگی به اسناد بستری در بیمارستان های دانشگاهی آغاز شد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در حال حاضر این طرح در بیمارستان طارم با مشکل مواجه است، ادامه داد: ولی 9 بیمارستان دولتی این طرح را اجرا می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان افزود: با اجرای این طرح صرفه جویی های بسیاری از بابت هزینه و کاهش مصرف انجام شد.

به گفته وی، در اسناد بستری موقت و طولانی 88 درصد صرفه جویی در کاغذ انجام شد و 230 هزار برگ مربوط به اسناد از سال گذشته به 28 هزار و 221 ورق کاهش پیدا کرد.

ابراهیم خانی با یادآوری اینکه زمان رسیدگی به اسناد هم کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: دقتی که در رسیدگی ها وجود دارد به مراتب بیشتر از مواردی بود که به صورت دستی انجام شد.

وی افزود: خدماتی از قبیل داروها و تجهیزات در این سیستم های الکترونیکی لحاظ شده است و همین به کم شدن کسورات بیمه ای در مراکز دولتی و خصوصی  منجر شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان به ادغام خدمات درمانی کمیته امداد استان زنجان با بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: به همین منظور4100 مددجو تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی به اجرای آیین نامه بند الف ماده 70 قانون ششم برنامه توسعه و بیمه پایه اجباری برای افرادی که تحت هیچ پوشش بیمه نبودند اشاره کرد و گفت: این طرح از 13 آبان امسال اجرایی می شود.

ابراهیم خانی در این تشریح چگونگی اجرای این طرح گفت: در این طرح پس از ارزیابی وسع دهک ها افرادی که درآمد خانوار کمتراز 40 درصد حقوق دریافت می کنند به سه دهک تقسیم می شود که تمام سرانه بیمه دهک های پایین توسط دولت پرداخت می شود و به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: دهک‌های متوسط 50 درصد حق بیمه و دهک‌های بالا 100درصد، حق بیمه خود را پرداخت خواهند کرد.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به اینکه افراد 6 ماه فرصت دارند تا در طرح مذکور ثبت نام کنند، افزود: پس از انجام استعلامات مربوطه، صدور دفترچه، افراد می توانند پس از طی دوره انتظار 10 روزه از دفترچه استفاده کنند.

این مقام مسئول افزود: در موارد اوژانسی و نوزادان در حال تولد این دوره انتظار را ندارند ولی باید 6 ماه حق بیمه را به صورت یکجا پرداخت کنند.

ابراهیم خانی در خصوص پرداختی به موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت هم گفت: پرداختی ها به موقع بود و با 90 درصد مراکز خصوصی و تمام بیمارستان دولتی طرف قرارداد هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: 350 هزار نفر از جمعیت روستایی و 540 هزار نفر جمعیت شهری استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان/خدیجه ابراهیم خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر