کد خبر: 826251 A

سلطانی خبرداد:

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان با اشاره به ادامه بارش‌ها تا پایان امروز در استان گفت: میزان بارش‌ها طی دو روز آینده کاهش، ولی از روز شنبه دوباره افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا از زنجان، کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان، وضعیت جوی امروز استان را قسمتی تا تمام ابری اعلام و اظهار کرد: مه‌آلودگی دیگر پدیده جوی قابل توجه در اغلب نقاط استان از جمله شهر زنجان طی امروز خواهد بود.

حسین سلطانی، با بیان اینکه اغلب مناطق استان طی بعد از ظهر امروز شاهد بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق خواهد بود، افزود: پنج‌شنبه و جمعه از میزان بارش‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای کاسته شده و پراکنده خواهد بود.

وی از ورود و فعالیت سامانه بارشی از روز شنبه به استان زنجان خبر داد و گفت: این سامانه بارشی در مدت زمان فعالیت خود بارش‌های قابل توجهی را موجب خواهد شد که آبگرفتگی معابر هم محتمل خواهد بود.

سلطانی به بارش‌های روز گذشته اشاره و تصریح کرد: بیشترین میزان بارش در این بازه زمانی با 31 میلیمتر در خرم‌دره و سجاس ثبت شده است.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان میزان بارش 24 ساعت گذشته در زنجان را 23 میلی‌متر اعلام کرد.

وی از ثبت دمای هفت درجه بالای صفر در زنجان و قیدار طی روز گذشته به عنوان خنک‌ترین دما در بین ایستگاه‌های هواشناسی استان خبر داد و گفت: بالاترین دمای این بازه زمانی با 15 درجه بالای صفر از آب‌بر گزارش شده است.

سلطانی نوسان دمایی شهر زنجان را طی 24 ساعت گذشته پنج درجه اعلام کرد و گفت: زنجان در این بازه زمانی دمایی بین هفت و 12 درجه بالای صفر را پشت سر گذاشته است.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان به دمای هشت درجه بالای صفر شهر زنجان طی روز گذشته اشاره و تصریح کرد: این دما در مقایسه با دمای روز گذشته در این بازه زمانی یک درجه کاهش یافته است.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان/حسین سلطانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر