کد خبر: 826221 A

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان با تاکید بر ممنوعیت ایجاد هرگونه باغ شهر جدید گفت: با افرادی که درصدد ایجاد باغ شهر غیر مجاز جدید هستند به شدت برخورد خواهد شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام محسن کرمی گفت: در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی، از اواخر تابستان 98 تاکنون بیش از 150 قلع و قمع در تغییر کاربری‌های غیرمجاز داشتیم که 40 مورد آن در هفته جاری انجام شده است.

وی افزود: این قلع و قمع ها در خصوص تغییر کاربری های غیر مجاز در داخل باغ شهرها و نیز در سایر مکان‌ها که در حال احداث و یا جدید الاحداث بوده اند انجام شده است.

دادستان مرکز استان زنجان اظهار کرد: دستگاه قضایی استان در خصوص تغییر کاربری‌های غیر مجاز در باغ‌ها و اراضی زراعی به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد و با رعایت قوانین و مقررات هرگونه تغییر کاربری‌های غیر مجاز را متوقف و تخریب خواهد کرد و مردم بدانند هیچ شخص و شخصیتی در اجرای قانون مصون نخواهد بود.

حجت الاسلام کرمی خاطر نشان کرد: افراد پشت صحنه ایجاد باغ شهرها افراد سودجو و فرصت طلبی هستند که زمین های کشاورزی را به قیمت ارزان خریداری کرده و با خرد کردن آنها به قیمت های بسیار گزاف از طریق واسطه ها به افراد بی اطلاع می فروشند و سودهای کلان می برند و خسارات زیادی را متوجه کشاورزی استان و شهروندان می نمایند در حالی است که اساساً خرد کردن و قطعه بندی اراضی زراعی و باغی به قطعات کوچک مقدمه ای برای تغییر کاربری غیر مجاز بوده و ممنوع می باشد.

وی با تاکید بر ممنوعیت ایجاد هر گونه باغ شهر جدید تصریح کرد:با افرادی که در صدد ایجاد باغ شهر غیر مجاز جدید هستند برخورد شدید صورت خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر