کد خبر: 822713 A

استاندار زنجان تاکید کرد:

استاندار زنجان بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای افزایش تولید و اشتغال تاکید کرد و گفت: تمام عواید حاصل از پسماند فعلی به سود مردم و برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هزینه خواهد شد.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، استاندار زنجان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در محل شرکت میلاد برگزار شد، اظهار کرد: تلاش‌ها و اقدامات خوبی در سطح استانی و ملی برای حمایت از بخش خصوصی انجام شده که موافقت با اعطای تسهیلات ۷۰۰ میلیارد تومانی از بانک ملت و اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی از جمله این اقدامات است.

فتح الله حقیقی، ادمه داد: سرب و روی، صنعت مهمی بوده و در صورتی که با توجه به اقتضای زمان و شرایط، توجه ویژه‌ای به آن بکنیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

استاندار زنجان ، همچنین تاکید کرد: برای رفع مشکل تامین خاک واحدها از معدن انگوران، جلساتی برگزار شده و مصوبه شورای تامین استان نیز ابلاغ شده و در صورتی که این مشکل مرتفع نشود با دعوت از وزیر صنعت، معدن و تجارت دوباره به این موضوع ورود پیدا می‌کنیم.

حقیقی، یادآورشد: اخلال‌گرانی در بخش خصوصی وجود دارند که به‌رغم تمام حمایت‌ها، تسهیلات و تامین مواد اولیه به تعهدات خود عمل نمی‌کنند که البته تعداد آن‌ها انگشت‌شمار و بسیار معدود است.

مقام عالی دولت در استان زنجان در خصوص انبار پسماند روی در محل دائمی در روستای مرصع، گفت: باید تبعات اجتماعی این موضوع در نظر گرفته شود که برای این منظور، موضوع در شورای تامین استان و شهرستان زنجان مطرح و مصوبه اجرایی برای آن اخذ می‌شود.

استاندار زنجان دراین خصوص اضافه کرد: برای انتقال پسماند انبار شده فعلی نیز به دلیل وجود اختلاف نظر بین دولت و شرکت مربوطه، شکایتی انجام شده که یا باید منتظر اعلام رای قانون باشیم و یا اینکه طی مذاکره و برگزاری جلسه، حل کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به یک حلقه چاه خریداری شده توسط شرکت خدماتی مستقر در شهرک صنعتی تخصصی روی از شرکت آب منطقه‌ای، خاطرنشان کرد: در صورتی که این چاه از نظر کارشناسی، بدون اِشکال باشد باید اجازه برداشت آب از آن به شرکت مذکور داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اتفاقات بسیار خوبی در هفته دولت در استان زنجان رخ داد و سه وزیر کابینه و یک مدیرعامل کشوری به زنجان سفر کردند.

حقیقی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اهداف دعوت از مسؤولان کشوری به استان زنجان، مطرح کردن ظرفیت‌های موجود این استان در سطح ملی است و خوشبختانه به دلیل همین حضور، این ظرفیت‌ها در کشور مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان زنجان به عنوان استانی الگوی کشوری (پایلوت) نقشه راه سرمایه‌گذاری قرار گرفته و دستور آن از هیأت دولت اخذ شده است.

استانداریزنجان/فتح الله حقیقی انتقال پسماند 7میلیون تنی/فتح الله حقیقی استانداری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر