کد خبر: 821160 A

فرمانده انتظامی استان زنجان مطرح کرد:

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: تعامل نیروی انتظامی با دستگاه های فرهنگی- هنری استان در کاهش جرم و معضلات اجتماعی جامعه موثر است.

به گزارش ایلنا از زنجان، فرماندهی انتظامی استان زنجان، در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: نیروی انتظامی سال هاست در مسیر رویکرد فرهنگی و اجتماعی گام بر می دارد و این انتخاب باعث کسب اعتماد عمومی به پلیس شده است.

سردار رحیم جهانبخش، افزود: در حوزه آسیب های اجتماعی و تهاجمات فرهنگی، تعامل همه دستگاه‌های فرهنگی با نیروی انتظامی می تواند در شناسایی و مقابله فرهنگی با تهدیدات موثر باشد. همچنین با توجه به این که رسانه در افزایش آگاهی مردم در جرایم اجتماعی و در فرهنگ سازی و افزایش امنیت اجتماعی می تواند بسیار نقش آفرین باشد، نیروی انتظامی می تواند با تعامل با این حوزه در افزایش امنیت اجتماعی بکوشد.

وی به اهمیت رابطه امنیت و فرهنگ در جامعه اشاره کرد و گفت: هر چه تعامل نیروی انتظامی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قوی تر باشد دستاوردهای مطلوبی در پی خواهد داشت.

جهانبخش تصریح کرد : با تعامل خوب وسازنده با دستگاه های متولی امر و براساس وظایف محوله و فریضه بزرگ امر به معروف ونهی از منکر الهی جهت سالم سازی جامعه اسلامی گام برداریم .

فرمانده انتظامی استان زنجان با تقدیر از ریاست اداره فرهنگ و ارشاد به دلیل همکاری و همدلی مناسب در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی با نیروی انتظامی بیان داشت: ارتباط اصحاب رسانه و هنرمندان با ناجا یک ارتباط تنگاتنگ است و ما نیز در جهت اهداف خود به هنرمند و خبرنگار نیازمندیم و با یک تعامل خوب اهداف قلبی همگان و دستیابی به فرهنگ صحیح شهروندی محقق خواهد شد.

در ادامه این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با تبریک هفته ناجا بر دلاورمردان عرصه نظم و امنیت جامعه و تقدیر از اقدامات نیروی انتظامی در بحث مبارزه با کاهش آسیب های اجتماعی و تامین نظم و امنیت جامعه گفت: خوشبختانه  پلیس در جامعه ما  اهمیت  ویژه ای به مقوله فرهنگ و وضعیت فرهنگی جامعه قائل است.

فاطمه کرباسی با اشاره به اینکه امروز دشمن در قالب جنگ نرم فرهنگ، باورها و اعتقادات نسل جوان ما را نشانه گرفته است از این رو شاهد افزایش برخی معضلات اجتماعی هستیم. گفت: نیروی انتظامی امین مردم و حافظ امنیت جامعه است و تعامل میان اهالی فرهنگ و هنر در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری موثر است.

فرماندهی انتظامی استان زنجان/ سردار رحیم جهانبخش/فاطمه کرباسی/اد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر