کد خبر: 819025 A

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده به تصویب سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در شورای برنامه ریزی استان اشاره کرد و گفت: این سند در ۱۲ استان دیگر هم به تصویب رسیده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده، شامگاه دیروز ، در جلسه شورای برنامه ریزی استان اظهار کرد: علیرغم شرایط دشوار کشور و تحریم های ظالمانه آمریکا، استان زنجان پیشرفت های خوبی را داشته است.

معصومه ابتکار، به تصویب سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در شورای برنامه ریزی استان اشاره کرد و گفت: این سند در 12 استان دیگر هم به تصویب رسیده است.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با اشاره به اینکه عدالت جنسیتی موضوعی برگرفته از مفاهیم قرآنی است، گفت: انسان ها فقط براساس کرامت انسانی و تقوا قابل درجه بندی هستند.

ابتکار یکی از موضوعات مورد تاکید در دولت را برقراری عدالت جنسیتی خواند و گفت: باید شرایطی ایجاد کرد که همه آحاد جامعه بتوانند به تعالی مادی و معنوی که خداوند در درون انسان ها قرار داده است برسند.

این مقام مسئول به بسترهای فراهم شده در دولت برای رشد زنان و مردان اشاره کرد و با تاکید براینکه عدالت جنسیتی به کارآمدی نظام مرتبط است، اظهار کرد: یکی از مولفه‌های مهم در گام دوم انقلاب مشارکت همگانی در اجرای آن است.

معاون رئیس جمهورخاطرنشان کرد: با همکاری دستگاه‌های مختلف سال گذشته شاخص‌های عدالت جنسیتی در 8 محور و 167 شاخص تدوین شده است.

ابتکار با اشاره به اینکه عدالت جنسیتی در محور های آموزش، بهداشت، ورزش، مشارکت اجتماعی، مشارکت سیاسی، مشارکت اقتصادی و... است، گفت: محور حرکت ما در این مسیر است.

ابتکار با بیان اینکه طبق آمار سازمان ملل جمهوری اسلامی ایران جزو 10 ده کشور اول در کنترل مرگ و میر مادران است، گفت: قبل از انقلاب 38 درصد از دختران ایرانی از تحصیل باز می مانند ولی اکنون آمار کل کودکان بازمانده از تحصیل به زیر 4 درصد رسیده است.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده /استانداری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر