کد خبر: 818789 A

استاندار زنجان با اشاره به اینکه هر روستایی باید دارای شناسنامه باشد، افزود: تا دو هفته آینده از شناسنامه روستاها رونمایی می شود.

 به گزارش ایلنا از زنجان، استاندار زنجان، ظهر امروز در جلسه گفتگوی مشترک با زنان مدیر، کارآفرین و فعال اقتصادی با حضور معصومه ابتکار، اظهار کرد: نقشه راه استان که در حوزه های اقتصادی، صنعتی، معدن، سیاسی و امنیتی تدوین شده در سایت استانداری قابل دسترسی است.

فتح الله حقیقی، به حضور همه وزار جز وزیر امور خارجه در زنجان اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف ترسیم نقشه راه، جلوگیری از موازی کاری است.

مقام عالی استان زنجان با اشاره به اینکه هر روستایی باید دارای شناسنامه باشد، افزود: تا دو هفته آینده از شناسنامه روستاها رونمایی می شود.

حقیقی با بیان اینکه استان زنجان پایلوت اجرای طرح پیشگیری از طلاق و اعتیاد است، خاطرنشان کرد: کمتر از ۲۰۰ معتاد متهاجر در استان وجود دارد.

وی ب اشاره به اینکه پیش بینی شده بود تا پایان تیرماه از حضور 100 بانو در پست های مدیریتی استفاده شود، گفت: اما تا کنون ۷۲ نفر انتخاب شده اند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان هم در سخنانی با اشاره به اینکه  نیم میلیون از جمعیت استان را بانوان تشکیل می دهند، گفت: شناخت نیاز و رسیدگی به این نیازها می تواند موجب افزایش فعالیت بانوان شود.

به گفته ماهرخ بلوری، ۴۴ درصد دانش آموختگان و ۲۴ درصد هئیت علمی دانشگاه ها در استان زنجان، بانوان هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان خاطرنشان کرد:  باور استاندار زنجان به توان بانوان موجب شده تا بانوان بیشتری در سمت های اجرایی استان حضور داشته باشند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان در ادامه این جلسه به اجرای طرح توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد و. گفت: در قالب این طرح برای ۸۱ زن سرپرست خانوار در استان زنجان اشتغالزایی می شود.

کامران جعفری افزود: خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار،بهبود معیشت و ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین اهداف این طرح محسوب می شود.

رونمایی از شناسنامه روستایی در زنجان/ استاندار زنجان /فتح الله ح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر