کد خبر: 818166 A

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد:

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه خاستگاه‌های منطقه ای باعث توسعه و اشاعه بحث درمان است، گفت: باید در ساختار تامین اجتماعی تدبیری اتخاذ شود.

به‌گزارش ایلنا از زنجان، نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در اولین جلسه هم‌اندیشی کمیته بیمه و درمان خانه‌های کارگری سراسر کشور به میزبانی استان زنجان، با اشاره به ارتقاء نظام تامین اجتماعی در دنیا، اظهار داشت: پوشش چند لایه ای تامین اجتماعی در ابعاد حمایتی بیمه ای و امدادی در حال اجرا شدن در کشور است.

سید مرتضی خاتمی، با اشاره به دلایل ضعف بنیه مالی سازمان تامین اجتماعی، افزود: بسته طرح تحول سلامت برای ارتقا جنبه های مختلف درمان بوده است که قرار بر تقویت بنیه مالی بخش درمانی داشت.

عضو کمیسیون بهداشت خانه ملت ، با اشاره به اینکه خاستگاه‌های منطقه ای باعث توسعه و اشاعه بحث درمان است، ادامه داد: باید در ساختار تامین اجتماعی تدبیری اتخاذ شود.

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی، همچنین با بیان اینکه امکان تکفل درمان برای سازمان تامین اجتماعی نیست، تصریح کرد: تناسب ورودی و خروجی در این خصوص بهم خورده است.

وی،  با بیان اینکه در حال حاضر ورودی زیاد و خروجی کم و شرایط کشور موجب مسائلی دراین حوزه شده است ، یادآورشد: تناسب ورودی و خروجی موجب بهبود وضعیت در این زمینه خواهد شد.

 نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه وجود زیان انباشته موجب برخی شده است، گفت: دو وجهی بودن خدمات تامین اجتماعی موجب بروز برخی مشکلات شده است.

خاتمی، تهاتر را در این زمینه حق سازمان دانست و گفت: بیمه تکمیلی نیاز امروز جامعه است.

به گفته خاتمی بهای درمان باید جدی گرفته شود، کاستی ها را باید جبران کرد در بخش دولتی قادر به پرداخت بهای درمان نیستیم .

نماینده مردم ماه نشان و ایجرود در خانه ملت ، با بیان اینکه پرداخت فرانشیز طبق اصول علمی در دنیا مهم است ، ادامه داد: جامعه کارگری خود تنظیم کننده فرانشیز است .

خاتمی در پایان سخنان خود گفت: پرداخت بهای درمان در جامعه و واقعی شدن بهای درمان در این زمینه حائز اهمیت است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس /سید مرتضی خاتمی /نماینده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر